CenterMed prowadzi szkołę dla chorych na astmę i inne choroby alergiczne

0
777


Po zimowej przerwie rusza, działająca przy CenterMed w Tarnowie, bezpłatna szkoła dla chorych na astmę i inne choroby alergiczne. Na spotkania może przyjść każdy mieszkaniec Tarnowa i regionu tarnowskiego, niezależnie od tego, do jakiej przychodni jest zapisany.

Pierwsze w tym roku spotkanie, które odbędzie się 27 maja 2014, będzie poświęcone astmie u dorosłych i dzieci – czyli najczęstszej chorobie przewlekłej w dzieci. Praktycznych porad będzie udzielać lekarz alergolog z CenterMed.
– Astma dotyka coraz więcej osób, już co dziesiąte dziecko ma astmę. Warto wiedzieć jak ją leczyć od najmłodszych lat, by nie dochodziło do poważnych komplikacji – podkreśla lekarz Małgorzata Żurowska-Gębala.

Kolejne spotkanie, podczas którego zaplanowano zajęcia z rehabilitantem i psychologiem, będzie miało miejsce 3 czerwca 2014. Spotkania będą się odbywały w placówce CenterMed przy ulicy Słonecznej.

„Szkoła dla Chorych na Astmę i inne choroby alergiczne” działa od ponad 8 lat przy CenterMed i jest filią krakowskiej szkoły.

Uczestnictwo w zajęciach szkoły i materiały dydaktyczne są bezpłatne, między innymi dzięki dotacji z Urzędu Miasta Tarnowa.

CenterMed oferuje usługi ambulatoryjne, diagnostyczne oraz szpitalne. Kluczowym obszarem działalności Grupy jest opieka medyczna dla środowisk akademickich. W Krakowie także działa Szpital CenterMed Św. Łazarza. Placówki CenterMed oferują zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne.

W Tarnowie działa 5 placówek CenterMed. Oprócz tej przy ulicy Słonecznej działają przychodnie przy ulicach Pułaskiego, Piotra Skargi, Chopina i Zgłobickiej. Kolejna ma zostać otwarta jeszcze wiosna 2014 przy ulicy Szkotnik.

Poza tym CenterMed prowadzi placówki w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Katowicach, Kielcach, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku.