CenterMed realizuje 12-tygodniowy programu odchudzania na Śląsku

0
843

Od marca 2016 roiku CenterMed w placówce przy ulicy Bocheńskiego w Katowicach będzie organizował bezpłatny 12-tygodniowym program redukcji masy ciała. Osoby zainteresowane zadbaniem o zdrowie przejdą bezpłatne badania, skorzystają z porad lekarzy i dietetyków oraz będą chodziły na zajęcia sportowe.

Zapisy do udziału w projekcie w Katowicach rozpoczną się w marcu 2016. Przez trzy miesiące w placówce będzie także działał dietetyczny punkt konsultacyjny. Pacjenci oprócz porad otrzymają ciekawe materiały edukacyjne, które pomogą im we wprowadzaniu w życie zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

– Cieszymy się, że wygraliśmy konkurs na przeprowadzenie projektu na Śląsku. Jesteśmy przekonani, że pomożemy wielu mieszkańcom zmienić nawyki żywieniowe i zadbać o zdrowie – podkreśla Bartłomiej Ostręga, dyrektor CenterMed Katowice.

Działania są częścią większego projektu „Zachowaj równowagę”. Projekt realizowany jest przez Instytut Żywności i Żywienia w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy i współfinansowany przez Ministerstwo Zdrowia. Jego głównym celem jest zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym przez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.

Dzięki projektowi kompleksową opieką dietetyków, rehabilitantów, psychologów i lekarzy zostanie objętych w całej Polsce około 1600 osób zmagających się z otyłością lub nadwagą, a z porad w dietetycznych punktach konsultacyjnych skorzysta ponad 12 tysięcy osób.

Pierwsze programy redukcji masy ciała zostały już z powodzeniem przeprowadzone w Warszawie, Lublinie, Łańcucie, Rzeszowie, Bydgoszczy, Krakowie,  Nowym Sączu, Wrocławiu, Kraśniku, Uniejowie i Kościanie.