CenterMed wykonał prawie 600 badań na Uczelni Łazarskiego

0
862

Dużym zainteresowaniem cieszyła się 5. edycja akcji „Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego”, która odbyła się 18 czerwca 2016. Podczas imprezy przeprowadzono w sumie prawie 600 badań i konsultacji specjalistycznych dla mieszkańców Warszawy i okolic. Głównym partnerem wydarzenia był CenterMed.

Celem akcji była popularyzacja zasad profilaktyki zdrowotnej i zachęcenie do prowadzenia właściwego stylu życia, a także edukacja społeczeństwa.

W trakcie tegorocznego wydarzenia można było wykonać spirometrię, badanie ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru, słuchu, badanie składu ciała oraz Vega Test – jest to bezinwazyjna metoda diagnostyczna na wykrywalność pasożytów, patogenów, pierwotniaków, wirusów i bakterii za pomocą bio rezonansu magnetycznego.

Uczestnicy akcji skorzystali z konsultacji położnych, dietetyka, trenera personalnego, psychologów oraz specjalistów od brafittingu. W ramach programu „NIE nowotworom u dzieci” został udostępniony specjalny ambulans, w którym były wykonywane profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Dzień Zdrowia był także dobrą okazją do nauki, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Organizatorami wydarzenia byli: Klub Absolwenta, Dział Studenckich Inicjatyw Zewnętrznych Uczelni Łazarskiego, Lazarski Management Sp. z o.o. oraz Fundacja Uczelni Łazarskiego. Patronat Honorowy nad akcją objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Grupę CenterMed tworzą 24 placówki oraz jeden szpital. Grupa posiada własne, szerokoprofilowe centra medyczne w największych miastach w kraju: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, a także w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku.