CenterMed wyróżniony za wdrażania rozwiązań e-zdrowia

0
246

Centrum Medyczne CenterMed zostało uhonorowane tytułem lider e-zdrowia 2019 w konkursie organizowanym przez przez Ministerstwo Zdrowia oraz Dziennik Gazeta Prawna. Jego celem jest promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia, upowszechniania e – recepty oraz innych, cyfrowych rozwiązań w ochronie zdrowia.

Wyróżnienie liderów e-zdrowia miało miejsce 1 października 2019 podczas konferencji E-zdrowie w Polsce – czas liderów, wyzwań i szans ”, organizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną. W programie znalazło się między innymi wystąpienie wiceministra zdrowia, Janusza Cieszyńskiego.

– Aby e-zdrowie było realną korzyścią dla pacjenta na masową skalę to na pewno potrzebujemy dobrej strategii i jej systematycznego, skutecznego wdrożenia – podkreślał w trakcie konferencji podsekretarz stanu w resorcie zdrowia Janusz Cieszyński.

Czytaj także: Medicover Polska liderem e-zdrowia>>>

Grupa CenterMed prowadzi 24 placówki ambulatoryjne i jeden szpital. Centra medyczne działają w największych miastach w kraju: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, a także w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku.

Placówki oferują szeroki zakres opieki medycznej – od badań diagnostycznych, poprzez medycynę pracy, konsultacje lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, rehabilitację, badania profilaktyczne i usługi stomatologiczne, aż po opiekę szpitalną. CenterMed współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz firmami ubezpieczeniowymi.

Czytaj: Innowacje medyczne motorem rozwoju prywatnego sektora>>>