CenterMed: wysoka ocena pracowni mammografii w Bochni

0
830


Pracownia Mammograficzna CenterMed w Bochni zajęła siódme miejsce w audycie klinicznym przeprowadzonym w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Skontrolowano 214 placówek z całego kraju.

– To docenienie naszej codziennej pracy i dowód, że warto u nas korzystać z badań mammograficznych – mówi Aneta Cebulak, dyrektor obszaru Małopolska CenterMed.

W tym roku w CenterMed w Bochni, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, przebadało się za darmo ponad 1200 mieszkanek regionu bocheńskiego w wieku 50-69 lat.
– To jednak wciąż jedynie około 20 procent kobiet, które mogą wykonać takie badanie – dodaje Aneta Cebulak.

Mammografia jest podstawową metodą badania piersi, ale musi spełniać określone warunki – przy małej dawce promieniowania zdjęcia muszą mieć dobrą jakość, odpowiadającą przyjętym standardom. Dlatego każdy ośrodek wykonujący badania w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi musi poddać się centralnie przeprowadzonej ocenie zdjęć mammograficznych. Przy ocenie mammografów branych jest pod uwagę wiele czynników, a badania oceniane są niezależnie przez trzech ekspertów wybranych z listy zatwierdzonej przez krajowego konsultanta ds. radiologii i diagnostyki obrazowej.

Grupa CenterMed to polska sieć prywatnych przedsiębiorstw medycznych, które oferują szeroką opiekę medyczną: od badań diagnostycznych, poprzez medycynę pracy, konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu oraz lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, fizjoterapię, badania profilaktyczne, usługi stomatologiczne, aż po opiekę szpitalną. CenterMed posiada własne, szerokoprofilowe centra medyczne w największych miastach w kraju. Grupa posiada własne centra medyczne w takich miastach jak: Tarnów, Nowy Sącz, Kraków, Lublin, Kielce, Poznań, Warszawa.