Centrum Badań DNA będzie sprzedawać test na boreliozę

0
1037

Centrum Badań DNA podpisało 15 lutego 2018 roku umowę dotyczącą dystrybucji w kanale aptecznym testów do samodzielnego wykonania. W pierwszym etapie umowa obejmuje ulokowanie i sprzedaż domowego testu na boreliozę w ponad 200 aptekach na terenie kraju.

Chodzi o „TickQuick domowy test na boreliozę”.

Dystrybucją będzie się zajmować firma Respimed Tomasz Olejniczak z Łodzi. Strony dopuszczają w dalszym etapie współpracy dystrybucję innych testów spółek zależnych Emitenta w kanale aptecznym.

TickQuick domowy test na boreliozę – jest autorskim produktem Centrum Badań DNA, przeznaczonym do samodzielnego (w warunkach polowych) wykrywania bakterii wywołujących boreliozę w kleszczach które ukąsiły człowieka lub zwierzę. Test umożliwia szybką diagnostykę i podjęcie profilaktycznego leczenia jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów choroby.

Sprzedaż testów w kanale aptecznym będzie się odbywać poprzez spółkę Med4One sp.o.o., która przejmie produkcję i sprzedaż wszystkich testów do samodzielnego wykonania produkowanych przez spółki z grupy Inno-Gene. Proces ten jest częścią porządkowania spółek w ramach Grupy Kapitałowej, ich specjalizacji i ukierunkowaniu na najbardziej rentowne produkty.

Centrum Badań DNA Sp. z o.o. działa w Poznaniu przy ulicy Inflanckiej. Jest to ośrodek badawczo-diagnostyczny, którego celem jest wdrażanie i oferowanie nowoczesnych technologii w zakresie analiz DNA, a tym samym wprowadzenie na rynek najnowocześniejszej diagnostyki medycznej. Firma prowadzi własne prace badawcze i współpracuje z wieloma ośrodkami i instytucjami naukowymi i diagnostycznymi z całego świata.

Efektem działalności spółki jest między innymi opracowanie innowacyjnych na skalę światową testów wykrywających predyspozycje genetyczne do raka jelita grubego oraz nowotworu prostaty.

Centrum Badań DNA to spółka zależna Inno-Gene S.A., do której należy także spółka NewLab Systems.