Centrum Damiana: współpraca z Centrum Zdrowia Dziecka

0
512
Foto: Centrum Zdrowia Dziecka

Centrum Medyczne Damiana zawarło 24 lipca 2019 roku umowę na świadczenie usług medycznych z Centrum Zdrowia Dziecka. Celem współpracy placówek jest wymiana doświadczeń pomiędzy specjalistami.

W wyniku tej współpracy mali pacjenci wymagający szczególnej opieki lekarskiej będą mieli dostęp do specjalistów zatrudnionych w obu placówkach medycznych.

W Centrum Medycznym Damiana na początku 2019 roku powstało Centrum Zdrowia Dziecka Damiana, którego celem jest oferowanie koordynowanej opieki specjalistycznej, a także profilaktyka, w tym onkoprofilaktyka.

Centrum mieści się na terenie przychodni przy ulicy Wałbrzyskiej 44/46 w Warszawie, tuż obok głównej siedziby Centrum Damiana.

Dyrektorem ds. pediatrii w CZD Damiana został prof. dr hab. n. med. Paweł Januszewicz, wieloletni dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, który w nowo powstałym Centrum pełni rolę koordynatora.

Centrum Zdrowia Dziecka Damiana dysponuje zespołem doświadczonych specjalistów  chorób dzieci, którzy służą rodzicom i małym pacjentom pomocą w sytuacjach, kiedy potrzeba czegoś więcej niż tylko standardowej porady podczas kolejnej infekcji.

Czytaj na ten temat: W Centrum Damiana powstało Centrum Zdrowia Dziecka>>>

Centrum Medyczne Damiana istnieje od 1994 roku. Zapewnia szeroki zakres opieki medycznej w siedmiu przychodniach w Warszawie oraz w szpitalu. Oferuje kompleksowy zakres konsultacji lekarskich, badań diagnostycznych; obrazowych  i laboratoryjnych, rehabilitację i profilaktykę zdrowotna.

W Szpitalu Damiana wykonywane są operacje w zakresie chirurgii  ogólnej, ortopedii, okulistyki, laryngologii i ginekologii.

Centrum Damiana posiada akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Certyfikat ISO,  certyfikaty – „Szpital bez bólu”, „Bezpieczny Pacjent”, „Godło Quality International 2017” oraz „Miejsce przyjazne przyszłej Mamie”.

Centrum Medyczne Damiana angażuje się także w działania charytatywne i współpracuje z m.in. z takimi organizacjami jak UNICEF Polska, WOŚP oraz Fundacja Spełniamy Marzenia.

Centrum Medyczne Damiana należy do Grupy Medicover.