Centrum Dializa dzierżawcą szpitala w Białogardzie

0
1018

22 października 2015 podpisana została umowa dzierżawy szpitala pomiędzy Regionalnym Centrum Medycznym w Białogardzie Sp. z o.o. i Centrum Dializa Sp. z o.o. w Sosnowcu.  Szpital otrzyma także pożyczkę z Agencji Rozwoju Przemysłu, która zostanie przeznaczona na restrukturyzację.

Pozytywną decyzję o udzieleniu pożyczki zarząd Agencji Rozwoju Przemysłu podjął 21 października 2015. Pożyczka  w wysokości 15,7 mln zł została udzielona na 10 lat.

Szpital w Białogardzie prowadzi 6 oddziałów: wewnętrzny, chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy, noworodkowo-dziecięcy, psychosomatyczny oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Prowadzi także poradnie specjalistyczne, poradnię medycyny pracy, centrum rehabilitacji i pracownie diagnostyczne. Placówka generuje miesięcznie 300 tysięcy zł straty.

Centrum Dializa zarządza 44 stacjami dializ na terenie kraju, z których korzysta około 1500 pacjentów. Przeprowadzanych jest w nich ponad 200 tysięcy zabiegów rocznie.

Od czterech lat Centrum Dializa dzierżawi szpital w Pszczynie, a od trzech – szpital w Łasku. Od 1 września 2015 roku Centrum dzierżawi szpital w Opatowie. Umowa została zawarta na 30 lat.  Centrum Dializa prowadzi także ośrodek badań klinicznych Avoxova.

Centrum Dializa Sp. z o. o. powstało w 2000 roku. Prezesem spółki jest Jacek Nowakowski, który posiada 96 procent udziałów. Główna siedziba znajduje się w Sosnowcu przy ulicy Jabłoniowej 27.