Centrum Dializa: inwestycje w szpitalu w Pszczynie

0
955

Spółka Centrum Dializa, która od prawie trzech lat dzierżawi szpital w Pszczynie, prowadzi modernizację placówki. Dotychczas na ten cel przeznaczono prawie 10 mln zł. Prace modernizacyjne zostały przeprowadzone między innymi na oddziale kardiologii inwazyjnej, który funkcjonuje w pszczyńskiej placówce już od ponad roku. Oprócz remontu pomieszczeń, oddział został także wyposażony w nowy angiograf. 

– Inwestujemy w sprzęt najwyższej klasy. Poza tym w 2013 roku przeznaczyliśmy 4 mln złotych na samo prowadzenie kardiologii inwazyjnej, która w tej chwili nie posiada kontraktu z NFZ. Zdajemy sobie sprawę, że funkcjonowanie tego oddziału stanowi olbrzymi wkład w ratowanie zdrowia i życia pacjentów z powiatu pszczyńskiego. -– wyjaśnia Kamil Rudawiec, dyrektor placówki.

Reorganizacja i remonty w szpitalu pozwoliły wygospodarować dodatkowe piętro na potrzeby Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.
– Dzięki temu podwoiliśmy liczbę łóżek. Zadbaliśmy również o to, żeby przybywający u nas seniorzy mieli jak najlepsze warunki, czemu na służyć specjalistyczny sprzęt do diagnostyki – wyjaśnia Kamil Rudawiec. W ostatnich tygodniach również oddział geriatryczny został wyposażony w nowy sprzęt. Obecnie znajdują się na nim nowoczesne, regulowane łóżka z materacami przeciwodleżynowymi, sprzęt do rehabilitacji, wózki inwalidzkie oraz fotel do kąpieli.

W 2013 roku przeprowadzono także wiele prac modernizacyjnych związanych z infrastrukturą szpitala. Wyremontowano między innymi część instalacji elektrycznej oraz pomieszczenia sanitarne i gabinety lekarskie, wymieniono na większości oddziałów drzwi przeciwpożarowe i okna, a także zbudowano nowy parking. Ważnym elementem modernizacji pszczyńskiej placówki było stworzenie zadaszonego podjazdu dla karetek przy izbie przyjęć. Wprowadzono również możliwość internetowej rejestracji dla pacjentów oraz korzystania z darmowego wi-fi na terenie szpitala

Centrum Dializa w kolejnych latach planuje kontynuować prace remontowe w szpitalu oraz inwestycje w sprzęt medyczny zapewniający pacjentom dostęp do specjalistycznych badań i leczenia na oddziałach kardiologii, chirurgii oraz ginekologii i położnictwa.

Centrum Dializa zarządza około 44 stacjami dializ na terenie kraju, z których korzysta około 1500 pacjentów. Centrum prowadzi także ośrodek badań klinicznych Avoxova oraz zarządza szpitalami w Pszczynie i Łasku. W planach spółki była dzierżawa szpitala w Augustowie, jednak uchwała powiatu augustowskiego dotycząca dzierżawy została unieważniona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Centrum Dializa Sp. z o. o. powstało w 2000 roku. Prezesem spółki jest Jacek Nowakowski, który posiada 96 procent udziałów. Główna siedziba znajduje się w Sosnowcu przy ulicy Jabłoniowej 27.