Centrum Dializa otworzy nową placówkę

0
755

Spółka Centrum Dializa z Sosnowca od stycznia 2013 roku będzie prowadzić stację dializ w Lęborku. Placówka działa przy SP ZOZ-ie w Lęborku. Spółka wygrała konkurs na jej dzierżawę. W październiku 2012 roku podpisana została umowa w tej sprawie.

Centrum Dializa prowadzi stacje dializ w całej Polsce, głównie w województwach południowych, ale także między innymi w Warszawie. Posiada ponad 35 placówek. 19 listopada 2012 w Skarżysku Kamiennej rozpoczęła działalność nowa stacja dializ wraz z przychodnią nefrologiczną. Spółka prowadzi też oddział nefrologii Nerfomed Śląskie Centrum Dializ, zlokalizowany w Katowicach.

1 marca 2011 Centrum Dializa zostało dzierżawcą szpitala w Pszczynie. Umowa dzierżawy została podpisana na 20 lat. Spółka wzięła też udział w przetargu na dzierżawę budynku SPZOZ w Łasku. W wyniku wygrania przetargu, powstała nowa jednostka pod nazwą Szpital w Łasku, która rozpoczęła działalność 1 lipca 2012 roku.

Centrum Dializa Sp. z o. o. powstało w 2000 roku. Prezesem jest Jacek Nowakowski, który posiada 96 proc. udziałów w spółce. Główna siedziba znajduje się w Sosnowcu przy ulicy Jabłoniowej 27.