Centrum Dializa wydzierżawi szpital w Augustowie

0
806

Spółka Centrum Dializa z Sosnowca będzie dzierżawić szpital w Augustowie. Umowa dzierżawy została podpisana na 25 lat. Zaproponowana przez spółkę wielkość czynszu wynosi 200 tysięcy złotych miesięcznie, wartość kaucji to 4 mln zł.

Umowa dzierżawy dotyczy budynku placówki oraz jej wyposażenia: sprzętu i aparatury medycznej. Spółka Dializa przejmie także świadczenia zdrowotne udzielane przez SP ZOZ.

Szpital w Augustowie prowadzi siedem oddziałów: obserwacyjno-zakaźny, pediatryczny, chorób wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ginekologiczno-położniczy, a także poradnie specjalistyczne. Kontrakt placówki zawarty z NFZ na rok 2013 ma wartość 18 009 297,45 zł. Umowy dotyczą głównie leczenia szpitalnego (na które jest przeznaczone ponad 16 mln zł), a także ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji leczniczej.

Centrum Dializa prowadzi stacje dializ w całej Polsce, głównie w województwach południowych, ale także między innymi w Warszawie. Posiada prawie 40 placówek. Spółka prowadzi też oddział nefrologii Nerfomed Śląskie Centrum Dializ, zlokalizowany w Katowicach.

Od marca 2011 roku Centrum Dializa dzierżawi szpital w Pszczynie, a od lipca 2012 roku – szpital w Łasku. Centrum Dializa Sp. z o. o. powstało w 2000 roku. Prezesem spółki jest Jacek Nowakowski, który posiada 96 proc. udziałów. Główna siedziba znajduje się w Sosnowcu przy ulicy Jabłoniowej 27.