Centrum Dializa zainwestuje w Tarnowskich Górach

0
832

Spółka Centrum Dializa z Sosnowca wygrała przetarg na dzierżawę pomieszczeń w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym S.A. w Tarnowskich Górach. Spółka będzie prowadzić działalność w zakresie wysokospecjalistycznych usługi kardiologicznych, w tym kardiologii inwazyjnej.

Wydzierżawione zostały pomieszczenia po kuchni szpitalnej o powierzchni 786,80 m kw. Cena wywoławcza wynosiła 50 zł plus VAT za mkw pomieszczeń, miesięcznie. W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta. Centrum Dializa zaoferowało cenę za dzierżawę – 85 zł netto, czyli brutto 104,55 zł, razem za całą powierzchnię – netto 66 878 zł, brutto 82 259,94 zł miesięcznie.

Według warunków określonych w przetargu, Centrum Dializa musi wpłacić 3 mln zł na poczet czynszu dzierżawnego w dwóch ratach. Termin pierwszej raty w wysokości 1,5 mln zł określono na 30 grudnia 2013 roku, termin drugiej raty – na 15 stycznia 2014 roku.

Dializa zobowiązała się do oferowania świadczeń zdrowotnych w zakresie kardiologii (zabiegi elektrostymulacji i elektrofizjologii), kardiochirurgii, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, leczenia trombolitycznego udarów mózgu oraz badań rezonansu magnetycznego. Spółka wyposaży pomieszczenia w niezbędny sprzęt medyczny. Przebudowa i dostosowanie pomieszczeń do warunków prowadzonej działalności musi nastąpić w terminie nie dłuższym niż 4 miesiące od podpisania umowy, a rozpoczęcie udzielania świadczeń zdrowotnych w terminie 3 miesięcy od zakończenia robót budowlanych.

Centrum Dializa prowadzi stacje dializ w całej Polsce, głównie w województwach południowych, ale także między innymi w Warszawie. Posiada około 40 placówek. Spółka prowadzi też oddział nefrologii Nerfomed Śląskie Centrum Dializ, zlokalizowany w Katowicach.

Od marca 2011 roku Centrum Dializa dzierżawi szpital w Pszczynie, a od lipca 2012 roku – szpital w Łasku. Centrum Dializa Sp. z o. o. powstało w 2000 roku. Prezesem spółki jest Jacek Nowakowski, który posiada 96 procent udziałów. Główna siedziba znajduje się w Sosnowcu przy ulicy Jabłoniowej 27.