Centrum Genesis uruchomiło centralną rejestrację pacjentów

0
815


Centrum Genetyki Medycznej Genesis z Poznania uruchomiło centralną rejestrację pacjentów. Rejestracja jest możliwa zarówno przez telefon, za pomocą poczty elektronicznej jaki i osobiście w poradni.

Pod koniec roku 2013 Genesis uruchomił serwis e-Genesis, który umożliwia dostęp do wyników badań zaraz po ich zatwierdzeniu i jest dostępny dla każdego pacjenta oraz lekarza współpracującego z Centrum.

Centrum Genetyki Medycznej Genesis działa od 1999 roku (początkowo działało jako Centrum Genetyki Medycznej, od 2009 roku pod obecną nazwą). Specjalizuje się w diagnostyce chorób genetycznych, wad wrodzonych, niepowodzeń rozrodu i poradnictwie genetycznym.

Poradnie Genetyczne Genesis działają w Poznaniu (przy ulicy Grudzieniec 4) oraz w Zielonej Górze (przy ulicy Towarowej 20). Poza tym Centrum posiada 44 jednostki partnerskie na terenie całej Polski.

Centrum to jedyna w Polsce placówka medyczna posiadająca tak szeroką ofertę badań genetycznych (ponad 200) i udzielająca konsultacji z zakresu poradnictwa genetycznego. Realizuje świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 zawarty z Wielkopolskim Oddziałem Funduszu ma wartość 3 173 338,80 zł, zawarty z Lubuskim Oddziałem – 35 000 zł.