Centrum Genesis uruchomiło elektroniczny serwis wyników badań

0
763


Centrum Genetyki Medycznej Genesis z Poznania uruchomiło serwis e-Genesis, który umożliwia elektroniczny dostęp do wyników badań natychmiast po ich zatwierdzeniu. To nowoczesne rozwiązanie znacząco wpłynie na skróceniu czasu oczekiwania na wynik badania, co często decyduje o postawieniu trafnej diagnozy.

Serwis jest dostępny dla każdego pacjenta oraz lekarza współpracującego z Genesis. W celu uzyskania dostępu do elektronicznego wyniku należy założyć konto.

Kilka miesięcy temu Centrum Genesis wprowadziło do swojej oferty możliwość bezpłatnego skorzystanie z serwisu be4pregnancy.pl dla par planujących ciążę w celu sprawdzenia, czy nie są parą podwyższonego ryzyka genetycznego.

Centrum Genetyki Medycznej Genesis działa od 1999 roku (początkowo działało jako Centrum Genetyki Medycznej, od 2009 roku pod obecną nazwą). Specjalizuje się w diagnostyce chorób genetycznych, wad wrodzonych, niepowodzeń rozrodu i poradnictwie genetycznym.

Poradnie Genetyczne Genesis działają w Poznaniu (przy ulicy Grudzieniec 4) oraz w Zielonej Górze (przy ulicy Towarowej 20). Poza tym Centrum posiada 25 placówek partnerskich na terenie całej Polski.

Centrum to jedyna w Polsce placówka medyczna posiadająca tak szeroką ofertę badań genetycznych (ponad 200) i udzielająca konsultacji z zakresu poradnictwa genetycznego. Realizuje świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ zawarty z Wielkopolskim Oddziałem Funduszu ma wartość 3 173 338,80 zł, z Lubuskim Oddziałem – 33 020,00 zł.