Centrum Genesis: wyróżnienie „Najwyższa Jakość 2014”

0
902


Centrum Genetyki Medycznej Genesis z Poznania zostało wyróżnione w II edycji programu „Najwyższa Jakość 2014”, którego organizatorem jest Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością Centrum Badań i Monitorowania Jakości.

Wyróżnienie przyznane zostało za najwyższą gwarantowaną jakość specjalistycznych usług medycznych, świadczonych w dziedzinie genetyki klinicznej, a w szczególności: diagnostyki klinicznej i laboratoryjnej chorób genetycznie uwarunkowanych, konsultacji lekarzy specjalistów i poradnictwa genetycznego, efektywną realizację założonej wizji i strategii rozwoju oraz wzorcowe zarządzanie organizacją.

Centrum Genetyki Medycznej Genesis działa od 1999 roku (początkowo działało jako Centrum Genetyki Medycznej, od 2009 roku pod obecną nazwą). Specjalizuje się w diagnostyce chorób genetycznych, wad wrodzonych, niepowodzeń rozrodu i poradnictwie genetycznym.

Poradnie Genetyczne Genesis działają w Poznaniu (przy ulicy Grudzieniec 4) oraz w Zielonej Górze (przy ulicy Towarowej 20). Poza tym Centrum posiada 44 jednostki partnerskie na terenie całej Polski.

Centrum to jedyna w Polsce placówka medyczna posiadająca tak szeroką ofertę badań genetycznych (ponad 200) i udzielająca konsultacji z zakresu poradnictwa genetycznego. Realizuje świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 zawarty z Wielkopolskim Oddziałem Funduszu ma wartość 3 263 428,90 zł, zawarty z Lubuskim Oddziałem – 38 300 zł.