Centrum Genetyki Genesis wyróżnione za innowacje

0
869

Centra Genetyki Medycznej Genesis znalazły się w gronie najbardziej innowacyjnych firm z Wielkopolski w 2016 roku. Nagroda została przyznana spółce za badania prenatalne oparte na technice porównawczej hybrydyzacji genomowej do mikromacierzy.

Genesis otrzymało nagrodę Marszałka Województwa Wielkoposlkiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” w kategorii „Nowoczesne technologie medyczne”.

Centrum Genetyki Medycznej Genesis działa od 1999 roku (początkowo działało jako Centrum Genetyki Medycznej, od 2009 roku pod obecną nazwą). Specjalizuje się w diagnostyce chorób genetycznych, wad wrodzonych, niepowodzeń rozrodu i poradnictwie genetycznym.

Poradnie Genetyczne Genesis działają w Poznaniu (przy ulicy Grudzieniec 4) oraz w Zielonej Górze (przy ulicy Towarowej 20). Poza tym Centrum posiada ponad 40 jednostek partnerskich na terenie całej Polski.

Centrum to jedyna w Polsce placówka medyczna posiadająca tak szeroką ofertę badań genetycznych (ponad 200) i udzielająca konsultacji z zakresu poradnictwa genetycznego. Realizuje świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.