Centrum Jaskółka: nowe poradnie specjalistyczne

0
757


Centrum Pediatryczno-Internistyczne Jaskółka z Gdańska otworzyło nową poradnię specjalistyczną oferującą konsultacje z zakresu dietetyki. Usługi poradni są komercyjne. Od kilku miesięcy w Centrum działają także poradnie finansowane w ramach kontraktu z NFZ.

Koszt pierwszej wizyty w poradni dietetycznej wynosi 80 zł. Cena za cykl spotkań wraz z opracowaniem jadłospisu to 250 zł. W ramach konsultacji można wykonać między innymi analizę składu ciała, można także skorzystać z poradnictwa w zakresie psychodietetyki. W poradni prowadzone jest poradnictwo dla kobiet w ciąży oraz  karmiących piersią. Planowane jest zorganizowanie zajęć fizycznych ułatwiających spalanie tkanki tłuszczowej, wzmacniających wytrzymałość i siłę.

Od lipca 2013 roku przychodnia otrzymała kontrakty z NFZ na działalność poradni specjalistycznych: ginekologiczno-położniczej, chirurgicznej, ortopedycznej, laryngologicznej, diabetologicznej oraz reumatologicznej. Cały kontrakt placówki z NFZ na rok 2013 ma wartość 1 348 128,70 zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Ze środków NFZ finansowana jest także podstawowa opieka zdrowotna.

Centrum Jaskółka działa na rynku medycznym od początku 2000 roku. Oprócz usług finansowanych przez NFZ oferuje również komercyjne. Placówka posiada między innymi jedną z największych poradni pediatrycznych w Trójmieście (zatrudnia czterech pediatrów), z szeregiem udogodnień. Oferuje badania diagnostyczne (USG,  RTG, EKG, badania laboratoryjne). Jako jedna z nielicznych placówek w Gdańsku otrzymała kontrakt z NFZ na badania ultrasonografii dopplerowskiej.

Placówka mieści się przy ulicy Jaskółczej 7/15. Jest prowadzona przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której zarząd tworzą: Iwona Flejszman (prezes) oraz Grażyna Witkowska (wiceprezes) i Krystyna Michalak (wiceprezes).