Centrum Medyczne Ameds: Tydzień Urologii

0
926

Centrum Medyczne Ameds z Grodziska Mazowieckiego jest organizatorem Tygodnia Urologii. W ramach akcji odbędą się wykłady, spotkania z lekarzami i darmowe konsultacje urologiczne. Tydzień Urologii to międzynarodowa, organizowana co roku inicjatywa Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, mająca na celu promowanie wiedzy i świadomości o chorobach urologicznych.

W roku 2013 Tydzień Urologii ma skupić się na promowaniu wiedzy o chorobach prostaty, w szczególności o raku prostaty oraz o łagodnym przeroście gruczołu krokowego, powszechnej kondycji medycznej, na którą cierpi ponad połowa mężczyzn w wieku 50+. Poprzez informowanie społeczeństwa, Tydzień Urologii w roku 2013 ma na celu rozszerzenie wiedzy i zrozumienia dla jednego z najczęściej diagnozowanych schorzeń urologicznych.

Część dydaktyczna kampanii odbędzie się dnia 26 września o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Grodziska Mazowieckiego. Część konsultacyjna w ramach dni otwartych odbędzie się w Centrum Medycznym Ameds przy ulicy Szczerkowskiego 4. Jest to nowa siedziba Centrum, działająca od dwóch miesięcy.

Ameds od 2010 roku proponuje pacjentom innowacyjne metody leczenia najcięższych schorzeń, między innymi stwardnienia rozsianego, raka prostaty, opornego nadciśnienia tętniczego oraz chorób naczyniowych. W ofercie placówki znajduje się także diagnostyka laboratoryjna oraz szereg innych badań diagnostycznych (MRI, TK, RTG, USG). Od niedawna Ameds świadczy także usługi z zakresu medycyny pracy i rehabilitacji.