Centrum Medyczne Cordis: nowe usługi specjalistyczne

0
889

Centrum Medyczne Cordis z Poznania rozszerzyło zakres oferowanych usług o konsultacje dietetyka. Usługi nowej poradni są komercyjne. Koszt wizyty wraz z opracowaniem diety na dwa tygodnie wynosi 150 zł.

Pierwsza wizyta w poradni dietetycznej trwa około 45 minut. W jej skład wchodzą: dokładny wywiad dietetyczny, na podstawie którego układana jest indywidualna dieta, pomiar na analizatorze składu ciała zawartości tłuszczu w organizmie i w okolicy brzucha, waga, BMI, pomiary obwodów (pas, brzuch, biodra).

Centrum Medyczne Cordis działa od 1991 roku. Jego założycielem jest kardiochirurg prof. dr hab. n. med. Ryszard Kalawski. Z początku oferta placówki skierowana była głównie do osób z chorobami serca. Z czasem otwierano kolejne gabinety specjalistyczne, dzięki czemu Cordis stał się jedną z najbardziej znanych placówek medycznych w Poznaniu.

Zespół lekarzy Cordis składa się z ponad 40 specjalistów. Działają tutaj między innymi poradnie: kardiologiczna, ortopedyczna, endokrynologiczna, kardiochirurgiczna, neurologiczna dla dzieci, trichologiczna, gastrologiczna, a także pracownie diagnostyczne: USG, EKG, RTG, laboratorium. Centrum oferuje też usługi w zakresie medycyny pracy. Usługi Centrum są wyłącznie komercyjne. Placówka mieści się przy Alei Niepodległości 2.