Centrum Medyczne Damiana ma już 20 lat

0
957


Centrum Medyczne Damiana, pierwszy prywatny szpital w Warszawie, leczy pacjentów już od 20 lat. W tym czasie z niewielkiej przychodni przy ulicy Wałbrzyskiej powstała nowoczesna i specjalistyczna placówka medyczna. Dziś to pięć specjalistycznych przychodni w Warszawie oraz Szpital Damiana.

Centrum Medyczne Damiana powstało w 1994 roku. Dzięki zmianom ustrojowym możliwe było otwarcie prywatnej przychodni, która od początku dbała o wysoki poziom usług medycznych i używanie nowoczesnych rozwiązań. W tym samym roku został otwarty również pierwszy w prywatny szpital – Szpital Damiana, który stale się rozwija. Teraz rocznie wykonuje się w nim ponad 3 tysiące operacji, 8 tysięcy zabiegów ambulatoryjnych oraz odbiera ponad 300 porodów.

Centrum Medyczne Damiana tworzy pięć przychodni specjalistycznych oraz szpital. Opiekę medyczną w Centrum mają zapewnioną pacjenci w każdym wieku, od momentu narodzin na oddziale położniczym, przez wiek dziecięcy, dorastanie, aż po jesień życia.

Sukcesem placówki jest stworzenie nowoczesnego Centrum Rehabilitacji dla dzieci i dorosłych przy ul. Cybernetyki. Centrum zajmuje się rehabilitacją neurologiczną, pourazową oraz pooperacyjną. W 2012 roku powstał również nowy oddział położniczy oferujący dostęp do intensywnej opieki medycznej dla mamy i dziecka.

W ciągu 20 lat Centrum Medyczne Damiana ugruntowało swoją silną pozycję na rynku prywatnych usług medycznych. Kompleksowa opieka medyczna, wysokie kwalifikacje personelu, a także promowanie profilaktyki zdrowotnej pomagały zyskać zaufanie pacjentów. Przyłączenie w 2009 roku CMD do Grupy Medicover przyczyniło się do dalszego  rozwoju.

Swoją pozycję Centrum Medyczne Damiana zawdzięcza przede wszystkim zespołowi specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy z pełnym zaangażowaniem opiekują się pacjentami. Zespól medyczny z wielką dbałością realizuje swoją misję, której najważniejszymi wyznacznikami  są respektowanie praw pacjenta i troska o poszanowanie jego godności, przy zachowaniu najwyższych standardów w procesie leczenia.

Dowodem, że jakość świadczonych usług najwyższe światowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa medycznego jest  umieszczenie Szpitala Damiana  na mapie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na której znajdują się szpitale uczestniczące w programie wdrożenia Okołooperacyjnej Karty Kontrolnej (Surgical Safety Checklist). 

W 2012 roku Szpital Damiana otrzymał Certyfikat Akredytacyjny przyznany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Szpital Damiana to również „Szpital bez bólu”. Certyfikat ten potwierdza, iż szpital spełnia kryteria promujące najwyższe standardy opieki przeciwbólowej po zabiegach operacyjnych, a także w trakcie porodu i po cesarskim cięciu.

Starania o najwyższą jakość znajdują potwierdzenie w zdobytych certyfikatach i nagrodach. Centrum Medyczne Damiana posiada Certyfikat ISO 9001: 2008 na zarządzanie  jakością usług medycznych i diagnostycznych.