Centrum Medyczne Damiana: nowa poradnia zdrowia psychicznego w Warszawie

0
749

Centrum Medyczne Damiana w połowie października 2019 uruchomiło kolejną poradnię psychologiczno-psychiatryczną w Warszawie. Placówka zlokalizowana jest przy ulicy Racławickiej 27.

W placówce przyjmują specjaliści z dziedziny psychologii, psychiatrii, psychoterapii i seksuologii. Usługi poradni obejmują zarówno konsultacje indywidualne osób dorosłych, jak i psychoterapię skierowaną do rodzin i par. Diagnoza i terapia obejmuje wiele aspektów życia psychicznego, miedzy innymi walkę ze stresem, depresję, zaburzenia lękowe, wypalenie zawodowe, pracoholizm, uzależnienia, a także sposoby radzenia sobie z traumatycznymi przeżyciami (np. śmierć osoby bliskiej).

Zakres konsultacji obejmuje również młodzież w wieku szkolnym, która otrzymuje wsparcie między innymi w kontekście leczenia coraz powszechniejszej depresji młodzieńczej, rozwiązywania konfliktów rówieśniczych i problemów szkolnych, a także trudności związanych z okresem dojrzewania.

– Wciąż rosnące potrzeby Polaków w dziedzinie psychologii i psychiatrii, to duża odpowiedzialność całego systemu ochrony zdrowia w naszym kraju, czyli zarówno publicznych, jak i prywatnych podmiotów. Problemy zdrowia psychicznego mogą pojawić się w każdym wieku, a naszym zadaniem jest zapewnienie specjalistycznego wsparcia wszystkim pacjentom. Pragnę również podkreślić, że nasza oferta terapeutyczna jest realizowana we wszystkich Centrach Medycznych Damiana ­– komentuje Sylwia Rozbicka, kierownik ds. Psychologii i Psychiatrii.

Czytaj także: Lux Med: nowe placówki poradni zdrowia psychicznego Harmonia>>>

Centrum Medyczne Damiana prowadzi od 1 czerwca 2019 poradnię zdrowia psychicznego przy ulicy Nowolipie 18 w Warszawie, a 1 września 2019 uruchomiło dedykowaną infolinię z zakresu psychologii i psychiatrii.

Centrum Medyczne Damiana prowadzi w Warszawie osiem przychodni oraz szpital. Oferuje kompleksowy zakres konsultacji lekarskich, badań diagnostycznych, obrazowych i laboratoryjnych, rehabilitację i profilaktykę zdrowotną.

Centrum Damiana, które działa od 1994 roku, należy do Grupy Medicover.