Centrum Medyczne Damiana uruchomiło Centrum Zdrowia Psychicznego w Katowicach 

0
198

Centrum Medyczne Damiana rozszerza swoją działalność i otwiera poradnie zdrowia psychicznego na terenie całej Polski.  10 czerwca 2021 roku otwarta została placówka zlokalizowana w Katowicach. To kolejne poradnia oferująca usługi z tego zakresu. 

Centrum Medyczne Damiana oferuje także świadczenia w zakresie zdrowia psychicznego na terenie Warszawy, w otwartej w marcu 2021 roku placówce w Poznaniu oraz działającej od maja 2021 roku poradni zdrowia psychicznego we Wrocławiu.  

Teraz dołączyło do nich Centrum Zdrowia Psychicznego w Katowicach, zlokalizowane w Śródmieściu przy ulicy Jordana 11, na parterze kamienicy z ogrodem, w spokojnej i cichej okolicy.  Lokalizacja placówki umożliwia dogodny dojazd. Działają tutaj 4 przytulne gabinety. Świadczenia są udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 20:00. 

Rozszerzenie działalności Centrum Medycznego Damiana o świadczenia w zakresie zdrowia psychicznego jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku i obecną sytuację pandemiczną. Pomocy w tym zakresie potrzebuje nawet 8 milionów dorosłych Polaków. Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia już ponad milion dorosłych Polaków cierpi na depresję, a 600 tysięcy zmaga się z uzależnieniem od alkoholu lub substancji psychoaktywnych, wymagającym pomocy specjalisty. 

Czytaj także: Pracownicy oczekują wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego >>>

 Centrum Medyczne Damiana działa od 1994 roku i jest częścią Grupy Medicover. Prowadzi przychodnie w Warszawie przy ulicach: Wałbrzyskiej 46, Foksal 3/5, Alei Zjednoczenia 36, Przy Bażantarni 8B, Racławickiej 27, Nowolipie 18, Cybernetyki 7B oraz przy placu Konesera 10A. Przy ulicy Wałbrzyskiej 46 działa też Szpital Damiana. 

 W roku 2020 Centrum Medyczne Damiana nawiązało współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia dotyczącą nowego modelu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. W ramach programu w dwóch poradniach psychologicznych CMD w Warszawie uruchomione zostały Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. 

Czytaj także: Można lepiej spożytkować zasoby prywatnego sektora ochrony zdrowia>>>