Centrum Medyczne Elmed rozwija działalność

0
817


Centrum Medyczne Elmed ze Szczytna uruchomiło dwie kolejne prywatne poradnie specjalistyczne działające w przychodni w Myszyńcu. Są to poradnie: ortopedyczna dla dorosłych i dzieci oraz preluksacyjna, gdzie wykonywane są badania USG stawów biodrowych niemowląt.

Kosz konsultacji w poradni ortopedycznej wynosi 100 zł, w poradni preluksacyjnej – wraz z badaniem USG – 140 zł.

Przychodnia Lekarska Elmed powstała na bazie przychodni Zarządu Służby Zdrowia MSWiA w Olsztynie, działającej przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz Ambulatorium Jednostki Wojskowej w Lipowcu . Działalność rozpoczęła w czerwcu 1999 roku jako jeden z pierwszych w województwie warmińsko – mazurskim niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. W Szczytnie prowadzi placówkę przy ulicy Gnieźnieńskiej 2, w Myszyńcu – przy ulicy Pawłowskiego 15.

Elmed oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt zawarty na rok 2013 ma wartość 3 057 476,30 zł i jest wyższy od ubiegłorocznego, kiedy to wynosił 2 893 025,84  zł. W roku 2013 kontrakt dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej oraz leczenia stomatologicznego. Z budżetu NFZ finansowana jest także podstawowa opieka zdrowotna świadczona przez Elmed. Centrum prowadzi Elmed-Bączek spółka jawna.