Centrum Medyczne Enel-Med: bez problemu z eWUŚ

0
880


Centrum Medyczne Enel-Med nie odnotowało większych problemów z funkcjonowaniem systemu Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców. Pod koniec stycznia w placówkach Enel-Med ma rozpocząć funkcjonowanie system, który będzie automatycznie weryfikował uprawnienia pacjenta.

Obecnie trwają prace nad tym systemem. Z systemu eWUŚ Enel-Med korzysta od 2 stycznia 2013 roku. Nad prawidłowym procesem jego funkcjonowania czuwają pracownicy recepcji, którzy zajmują się wpisaniem numeru PESEL pacjenta do systemu, zweryfikowaniem uprawnień pacjenta oraz przeniesieniem kodu weryfikacji do firmowego systemu informatycznego.

Enel-Med przyjął zasadę weryfikacji każdego pacjenta zgłaszającego się na konsultację lekarską, podczas której może być wystawiona recepta refundowana. Nie spowodowało to w placówkach sieci znaczącego wzrostu czasu obsługi pacjenta w recepcji, natomiast lekarz – po otwarciu dokumentacji pacjenta – otrzymuje natychmiast informację dotyczącą weryfikacji uprawnień do refundacji.

Własne oddziały Centrum Enel-Med zlokalizowane są w Warszawie (Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie). Enel-Med prowadzi też wielospecjalistyczny szpital na warszawskim Zaciszu, funkcjonujący od 1998 roku, oraz otwarty w 2012 roku Szpital Centrum. Enel-Med posiada także własne oddziały i pracownie diagnostyczne (Bielany, Oddział Centrum i Zacisze w Warszawie, Lublin, Łomża, Mielec, Poznań, Wołomin, Konin, Gdańsk).

Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.