Centrum Medyczne Enel-Med.: nowe usługi w Oddziale Domaniewska

0
1324


Placówka Centrum Medycznego Enel-Med działająca przy ulicy Domaniewskiej w Warszawie otworzyła nową pracownię psychotechniczną. Pracownia oferuje badania psychologiczne oraz orzecznictwo z zakresu psychologii transportu i psychologii pracy.

– Badanie psychotechniczne kwalifikuje do pracy wymagającej specjalnych predyspozycji, szczególnie w takich zawodach jak kierowcy czy osoby obsługujące różne pojazdy. Badanie trwa od 60 do 120 minut i polega na sprawdzeniu zdolności psychomotorycznych poprzez testy psychologiczne oraz przy użyciu stosownych urządzeń. Pacjent powinien odpowiednio się przygotować – być wypoczęty, po lekkim posiłku i nie powinien przed badaniem spożywać alkoholu. Nasza pracownia jest otwarta w dni powszednie, zarówno w godzinach rannych, jak i popołudniowych  – mówi Iga Pataj-Łyżwa, psycholog z pracowni psychotechnicznej w Oddziale Domaniewska.

Usługi pracowni psychotechnicznej kierowane są przede wszystkim do kierowców (zawodowych oraz posługujących się w pracy pojazdami służbowymi), operatorów maszyn i urządzeń (m.in. koparki, wózki widłowe, dźwigi, sprężarki, etc.), instruktorów nauki jazdy i kandydatów na instruktorów, egzaminatorów prawa jazdy, kierowców skierowanych przez policję na badania za przekroczenie limitu punktów karnych, spowodowanie groźnego w skutkach wypadku drogowego, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz kandydatów do urzędu sędziowskiego, prokuratorów, kuratorów sądowych, komorników, syndyków, a także osób pracujących z bronią.

– Uruchomienie Pracowni Psychotechnicznej to kolejny krok w świadczeniu spójnej ze strategią firmy, kompleksowej i dogodnej dla pacjentów usługi w zakresie medycyny pracy. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich osób aktywnych zawodowo, które mają obowiązek wykonać tego typu badania – mówi Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu CM Enel-Med.

Oddział Enel-Med Domaniewska znajduje się na warszawskim  Mokotowie, na terenie kompleksu  biurowego Trinity Park III. Działa od 2010 roku. Oferuje konsultacje specjalistyczne, diagnostykę (laboratoryjną, USG, pole widzenia, kolposkopię) a także zabiegi ambulatoryjne).