Centrum Medyczne Enel-Med połączy spółki zależne

0
1058

Zarząd Centrum Medycznego Enel-Med. S.A. poinformował o podjęciu decyzji o zamiarze połączenia dwóch spółek zależnych, czyli Enel Inest spółki z ograniczoną odpowiedzialnością  oraz Centrum Medyczne Enel-Med spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątki Centrum Medyczne Enel-Med sp. z o.o. na Enel Invest sp. z o.o. bez podwyższania kapitału zakładowego.

Centrum Medyczne Enel-Med sp. z o.o. jest spółką utworzoną w 2005 roku, w której Enel-Invest sp. z o.o. posiada 100 procent udziałów. Głównym przedmiotem działalności tej spółki jest wynajem biura. Nieruchomość jest przedmiotem leasingu od PKO Bankowy Leasing sp. z o.o.

Enel Invest sp. z o.o. jest spółką utworzoną w czwartym kwartale 2013 roku. Centrum Medyczne Enel-Med S.A. posiada w niej 100 procent udziałów. Głównym aktywem tej spółki są środki finansowe, z których finansowany jest rozwój Grupy Kapitałowej Centrum Medyczne Enel-Med.

Celem planowanego połączenia jest uproszczenie struktury Grupy Kapitałowej Centrum Medyczne Enel-Med, które powinno przynieść korzyści związane z efektywniejszym zarządzaniem aktywami, uproszczeniem struktur zarządczych, zmniejszeniem obowiązków sprawozdawczych i księgowych, ograniczeniem przepływów wewnątrzgrupowych oraz z redukcją kosztów administracyjnym.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A. istnieje od 1993 roku. Od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.

Na ogólnopolską sieć medyczną Enel-Med składają się wieloprofilowe oddziały własne, zlokalizowane w Warszawie (Promenada, Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie, West Gate) oraz Katowicach (Chorzowska, Ligocka), sześć specjalistycznych przychodni przyzakładowych (Sonoco w Łodzi, Philips w Pile, NBP i Millennium w Warszawie, LG Display Poland w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Biskupice Podgórne, Podstrefie Wrocław-Kobierzyce, Przychodnia Przyzakładowa w Rossmann SDP w Łodzi), klinika medycyny estetycznej Estell, dwie kliniki medycyny sportowej Enel-Sport oraz dwa szpitale w Warszawie: wielospecjalistyczny Szpital Zacisze, funkcjonujący od 1998 roku, który oferuje operacje z zakresu: ginekologii, laryngologii, okulistyki, chirurgii naczyniowej i ogólnej, i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum, gdzie wybitni lekarze operatorzy przeprowadzają innowacyjne zabiegi z zakresu ortopedii, neurochirurgii i chirurgii ręki. Sieć Enel-Med obejmuje również prawie 1.400 placówek partnerskich w całej Polsce.