Centrum Medyczne Gizińscy: nowa pracownia rehabilitacj

0
757


Centrum Medyczne Gizińscy z Bydgoszczy otworzyło nową pracownię rehabilitacji i fizjoterapii. Pracownia oferuje usługi w zakresie rehabilitacji ruchowej, fizjoterapii, oraz masażu leczniczego. Usługi są komercyjne.

W ofercie jednostki jest między innymi elektorterapia, zabiegi z użyciem ultradźwięków, laserterapia, kinesiotaping, terapia kręgosłupa metodą McKenzie, drenaż limfatyczny i indywidualne ćwiczenia.

Centrum Medyczne Gizińscy prowadzi gabinety lekarskie, w których pacjenci mogą korzystać z usług 50 specjalistów z zakresu chirurgii dziecięcej i dorosłych, chirurgii naczyniowej, endokrynologii, gastroenterologii, laryngologii dziecięcej i dorosłych, chirurgii plastycznej, ginekologii, neurochirurgii kręgosłupa, psychiatrii, psychologii, stomatologii dziecięcej i dorosłych, kardiologii, neurologii dziecięcej i dorosłych, urologii, alergologii, dietetyki i dermatologii.

Prowadzi  też dziesięć oddziałów szpitalnych, w zakresie chirurgii dziecięcej i dorosłych, laryngologii, chirurgii plastycznej, ortopedii, neurochirurgii kręgosłupa, gastroenterologii i urologii, otolaryngologii dzieci i ginekologia.

W placówce działa też oddział psychiatryczny, oferujący opiekę dzienna i stacjonarną, zespół specjalistów chirurgii plastycznej, Centrum Leczenia Otyłości i Zaburzeń Metabolicznych oraz zespół żywieniowy, oferujący opiekę żywionym dojelitowo.

Pracownie diagnostyczne wykonują badanie rezonansu magnetycznego, badania usg, ekg, echo serca, spirometrię, testy alergologiczne. Zabiegi chirurgiczne odbywają się w dwóch salach operacyjnych i trzech gabinetach zabiegowych.
Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2014 ma wartość 13 942 561,40 zł.

Centrum Medyczne Gizińscy działa od 1998 roku. Od 2008 roku funkcjonuje w nowej siedzibie, zajmując trzypiętrowy budynek po byłej szkole, przy ulicy Leśnej 9.