Centrum Medyczne Karpacz aktywne w Ogólnopolskim Tygodniu Mukowiscydozy

0
800


Centrum Medyczne Karpacz przyłącza się aktywnie do kolejnej piętnastej już edycji kampanii społecznej „Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy”, który w tym roku odbędzie się od 29 lutego do 6 marca 2016 pod Patronatem Honorowym Minister Edukacji Narodowej.

Tegoroczne hasło tygodnia brzmi „Od 20 lat pomagamy dorosnąć chorym na mukowiscydozę” i ma na celu ukazanie jak wiele pracy wymaga życie z tą chorobą i jak bardzo zmieniło się życie chorych na przestrzeni ostatnich dekad.

Podczas trwania akcji lekarze Centrum będą pełnili specjalne dyżury telefoniczne, w ramach których osoby chore na mukowiscydozę lub ich bliscy będą mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Centrum Medyczne Karpacz (dawniej Centrum Pulmonologii i Alergologii) jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym mukowiscydozę u dzieci i dorosłych. W ciągu ostatnich kilku lat dynamicznie rozwija także inne specjalizacje, takie jak: rehabilitacja pulmonologiczna, kardiologiczna i ogólnoustrojowa, okulistyka. Posiada także nowoczesną pracownię diagnostyki endoskopowej.

Centrum prowadzi w Karpaczu oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne, zakład rehabilitacji, pracownie diagnostyczne i laboratoryjne oraz trzy przychodnie POZ  – w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie. W ramach Centrum działa wiele specjalistycznych poradni. Od września 2012 roku Centrum prowadzi Dom Seniora.

Centrum świadczy zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2015 miał wartość ponad 17 mln zł. Centrum jest prowadzone przez spółkę prywatnych akcjonariuszy, której zarząd tworzą: Marzena Burnos-Gąszczyk (prezes) i Tadeusz Latoś (wiceprezes).