Centrum Medyczne Karpacz: apartamenty dla pacjentów

0
307

Centrum Medyczne Karpacz wprowadziło do swojej oferty pobyty w apartamentach zlokalizowanych w centrum miasta połączone z możliwością diagnostyki między innymi z zakresu alergologii i pulmonologii dzieci i dorosłych oraz rehabilitacji.

W ramach rehabilitacji oferowana jest także rehabilitacja dzieci z wadami postawy metodą FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz). Na wyposażeniu każdego apartamentu znajduje się nebulizator do inhalacji.

Osoby korzystające z zakwaterowania w Apartamentach CMK mają możliwość korzystania z wszystkich usług medycznych oferowanych przez Centrum z 10-procentowym rabatem.

Centrum Medyczne Karpacz (dawniej Centrum Pulmonologii i Alergologii) jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym mukowiscydozę u dzieci i dorosłych. W ciągu ostatnich kilku lat dynamicznie rozwija także inne specjalizacje, takie jak: rehabilitacja pulmonologiczna, kardiologiczna i ogólnoustrojowa, okulistyka. Posiada także nowoczesną pracownię diagnostyki endoskopowej.

Centrum prowadzi w Karpaczu oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne, zakład rehabilitacji, pracownie diagnostyczne i laboratoryjne oraz trzy przychodnie POZ  – w Karpaczu, w Szklarskiej Porębie i w Jeleniej Górze na osiedlu Orle. W ramach Centrum działa wiele specjalistycznych poradni. Od września 2012 roku Centrum prowadzi Dom Seniora.

Centrum świadczy zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2015 ma wartość ponad 17 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego oraz rehabilitacji leczniczej. Centrum jest prowadzone przez spółkę prywatnych akcjonariuszy, której zarząd tworzą: Marzena Burnos-Gąszczyk (prezes) i Tadeusz Latoś (wiceprezes).