Centrum Medyczne Karpacz: nowa przychodnia POZ

0
1166

Po 14-stu miesiącach od rozpoczęcia budowy Centrum Medyczne Karpacz uroczyście otworzyło nową Przychodnię POZ w Karpaczu. Koszt inwestycji wyniósł 3 mln złotych. Przychodnia rozpoczyna działalność 27 października 2014.

Przychodnia mieści się przy ulicy Konstytucji 3 Maja 71. Dotychczas działała przy ulicy Myśliwskiej 13 , w głównym budynku Centrum, oferującym usługi szpitalne.

Na parterze nowego budynku przychodni znalazły się 3 gabinety lekarskie, 2 gabinety zabiegowe, gabinet EKG, gabinet położnej oraz przestrzenna recepcja. Na tej samej kondygnacji rozpocznie także działalność apteka należąca do sieci „Twoja Apteka”. Na pierwszym piętrze będą się mieścić poradnie specjalistyczne realizujące świadczenia zarówno na NFZ, jak i komercyjne, natomiast drugie piętro będzie przeznaczone do celów zdrowotno-rehabilitacyjnych. 

Projekt architektoniczny nawiązuje do bryły poprzedniego budynku przychodni. Inwestor zadbał o to, aby w nowoczesnych wnętrzach znalazły się nawiązania do historii samego obiektu, a także Karpacza. Stąd na ścianach holu przychodni, w zachowanych ramach okiennych ze starego budynku, zawieszono reprodukcje widokówek dawnego Karpacza.

Centrum Medyczne Karpacz (dawniej Centrum Pulmonologii i Alergologii) jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym mukowiscydozę u dzieci i dorosłych. W ciągu ostatnich kilku lat dynamicznie rozwija także inne specjalizacje, takie jak: rehabilitacja pulmonologiczna, kardiologiczna i ogólnoustrojowa, okulistyka. Posiada także nowoczesną pracownię diagnostyki endoskopowej.

Centrum prowadzi w Karpaczu oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne, zakład rehabilitacji, pracownie diagnostyczne i laboratoryjne oraz trzy przychodnie POZ  – w Karpaczu, w Szklarskiej Porębie i w Jeleniej Górze na osiedlu Orle. W ramach Centrum działa wiele specjalistycznych poradni. Od września 2012 roku Centrum prowadzi Dom Seniora.

Centrum świadczy zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2014 ma wartość ponad 17 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego oraz rehabilitacji leczniczej. Centrum jest prowadzone przez spółkę prywatnych akcjonariuszy, której zarząd tworzą: Marzena Burnos-Gąszczyk (prezes) i Tadeusz Latoś (wiceprezes).