Centrum Medyczne Karpacz: nowe placówki

0
826


Centrum Medyczne Karpacz otworzyło nowe punkty pobrań materiału do badań laboratoryjnych znajdujące się w  Jeleniej Górze, Cieplicach, Szklarskiej Porębie oraz w Karpaczu. Centrum wprowadziło także do swojej oferty pakiety badań laboratoryjnych, w cenie od 30 zł do 290 zł.

Nowe punkty pobrań powstały w placówkach medycznych, w Jeleniej Górze  – w poradni Medicta, w Cieplicach w przychodni POZ Orle, w Szklarskiej Porębie w przychodni POZ przy ulicy Franciszkańskiej oraz w Karpaczu- w siedzibie Centrum.

Centrum Medyczne Karpacz to funkcjonująca od sierpnia 2013 roku nowa nazwa Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu S.A. Placówka posiada 65 lat doświadczenia w zakresie pulmonologii i alergologii, od wielu lat jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym mukowiscydozę u dzieci i dorosłych. W ciągu ostatnich kilku lat dynamicznie rozwija także inne specjalizacje, takie jak: rehabilitacja pulmonologiczna, kardiologiczna i ogólnoustrojowa, okulistyka. Posiada także nowoczesną pracownię diagnostyki endoskopowej.

Centrum prowadzi oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne, zakład rehabilitacji, pracownie diagnostyczne i laboratoryjne oraz trzy przychodnie POZ  – w Karpaczu, w Szklarskiej Porębie i w Jeleniej Górze na osiedlu Orle. W ramach Centrum działa wiele specjalistycznych poradni, zarówno w Karpaczu, jak i w Centrum Medycznym Medicta w Jeleniej Górze. Od września 2012 roku Centrum prowadzi Dom Seniora.

Centrum świadczy zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2013 ma wartość ponad 17 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego oraz rehabilitacji leczniczej. Centrum jest prowadzone przez spółkę prywatnych akcjonariuszy, której zarząd tworzą: Marzena Burnos-Gąszczyk (prezes) i Tadeusz Latoś (wiceprezes).