Centrum Medyczne Karpacz zamyka przychodnię w Szklarskiej Porębie

0
219


Centrum Medyczne Karpacz podjęło decyzję o zakończeniu z dniem 1 września 2014 roku działalności przychodni POZ w Szklarskiej Porębie, zlokalizowanej przy ulicy Franciszkańskiej 30. Pacjenci placówki zostaną objęci opieką przychodni Orle w Jeleniej Górze – Cieplicach.

Przychodnia POZ Orle-Cieplice, również należy do Centrum Medycznego Karpacz. Stanowi filię przychodni POZ w Karpaczu.

Centrum Medyczne Karpacz (dawniej Centrum Pulmonologii i Alergologii) jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym mukowiscydozę u dzieci i dorosłych. W ciągu ostatnich kilku lat dynamicznie rozwija także inne specjalizacje, takie jak: rehabilitacja pulmonologiczna, kardiologiczna i ogólnoustrojowa, okulistyka. Posiada także nowoczesną pracownię diagnostyki endoskopowej.

Centrum prowadzi w Karpaczu oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne, zakład rehabilitacji, pracownie diagnostyczne i laboratoryjne oraz trzy przychodnie POZ  – w Karpaczu, w Szklarskiej Porębie i w Jeleniej Górze na osiedlu Orle. W ramach Centrum działa wiele specjalistycznych poradni. Od września 2012 roku Centrum prowadzi Dom Seniora.

Centrum świadczy zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2014 ma wartość ponad 17 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego oraz rehabilitacji leczniczej. Centrum jest prowadzone przez spółkę prywatnych akcjonariuszy, której zarząd tworzą: Marzena Burnos-Gąszczyk (prezes) i Tadeusz Latoś (wiceprezes).