Centrum Medyczne Karpacz zaprasza na konferencję

0
828


Centrum Medyczne Karpacz S.A. i Polskie Towarzystwo Alergologiczne Oddział Dolnośląski organizują XXIII Sympozjum „Aktualne kierunki pneumologii”, które odbędzie się 31 maja 2014 roku w Hotelu Mercure Karpacz Resort.

Tematyka XXIII sympozjum to tradycyjnie już aktualne problemy pulmonologii i alergologii. W tym roku również w ujęciu internistycznym i pediatrycznym.

Organizatorzy w celu stworzenia atrakcyjnego i interesującego programu zaprosili do udziału w konferencji znane autorytety z wielu polskich ośrodków medycznych.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o programie konferencji znajdują się na stronie Centrum Medycznego Karpacz.

Centrum Medyczne Karpacz (dawniej Centrum Pulmonologii i Alergologii) jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym mukowiscydozę u dzieci i dorosłych. W ciągu ostatnich kilku lat dynamicznie rozwija także inne specjalizacje, takie jak: rehabilitacja pulmonologiczna, kardiologiczna i ogólnoustrojowa, okulistyka. Posiada także nowoczesną pracownię diagnostyki endoskopowej.

Centrum prowadzi w Karpaczu oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne, zakład rehabilitacji, pracownie diagnostyczne i laboratoryjne oraz trzy przychodnie POZ  – w Karpaczu, w Szklarskiej Porębie i w Jeleniej Górze na osiedlu Orle. W ramach Centrum działa wiele specjalistycznych poradni, zarówno w Karpaczu, jak i w Centrum Medycznym Medicta w Jeleniej Górze. Od września 2012 roku Centrum prowadzi Dom Seniora.

Centrum świadczy zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2014 ma wartość ponad 17 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego oraz rehabilitacji leczniczej. Centrum jest prowadzone przez spółkę prywatnych akcjonariuszy, której zarząd tworzą: Marzena Burnos-Gąszczyk (prezes) i Tadeusz Latoś (wiceprezes).