Centrum Medyczne Mavit: akredytacja CMJ dla szpitala w Katowicach

0
995

Szpital Centrum Medycznego Mavit, działający w Katowicach, otrzymał akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.  Certyfikat CMJ jest dowodem na spełnianie przez placówkę wymagań dotyczących jakości oferowanych usług oraz przestrzegania ustalonych procedur.

Obecnie akredytacje CMJ posiada 218 szpitali. CMJ poinformowało 9 listopada 2015 o przyznaniu certyfikatów kolejnym ośmiu placówkom, zarówno publicznym jak i prywatnym. Wśród placówek prywatnych znalazły się także: NZOZ Szpital Euromedic Kliniki Specjalistyczne w Katowicach, Szpital „Łubinowa” z Katowic oraz Szpital NZOZ Chirurgia Endoskopowa w Żorach.

Poza tym akredytację otrzymały placówki publiczne:: Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju,  Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w Malborku oraz Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie.

Wszystkie szpitale, za wyjątkiem grodziskiego, zdobyły akredytację w ramach projektu „Bezpieczny Szpital – Bezpieczny Pacjent”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) jest centralną jednostką resortu zdrowia. Powołane zostało przez ministra zdrowia w 1994 roku, w celu inspirowania oraz wspierania działań zmierzających do poprawy jakości usług medycznych. Program akredytacji szpitali funkcjonuje od 1998 roku i został opracowany na podstawie wzorów czołowych instytucji akredytujących na świecie. Program należy do European Accreditation Network (EAN), koordynowanej przez Europejskie Towarzystwo Jakości w Opiece Zdrowotnej (ESQH), zrzeszającej programy akredytacyjne w Europie.

Pełna lista akredytowanych szpitali dostępna jest na stronie CMJ.

Centrum Medyczne Mavit prowadzi w Katowicach Szpital Specjalistyczny przy ulicy Szopienickiej, który oferuje usługi diagnostyczne oraz operacyjne z zakresu okulistyki, laryngologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej.

W Warszawie Mavit prowadzi szpital okulistyczny mieszczący się przy ulicy Podleśnej 61, na Bielanach oraz ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie.