Centrum Medyczne Mavit częścią Grupy Lux Med

0
548

2 września 2019 została sfinalizowana transakcja zakupu przez Grupę Lux Med Centrum Medycznego Mavit. Pozwoli to zapewnić pacjentom Grupy Lux Med. kompleksową opiekę okulistyczną na najwyższym poziomie.

– Bardzo się cieszę, bo do naszej rodziny dołączył dziś zespół ekspertów z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Poszerzamy naszą ofertę opieki szpitalnej o kolejne, wysokospecjalistyczne usługi – komentuje prezes Grupy Lux Med Anna Rulkiewicz.

To jedna z największych tego typu transakcji na polskim rynku opieki medycznej na przestrzeni ostatnich lat.

Większościowym właścicielem Centrum Medyczne Mavit Sp. z o.o. był od 2010 roku Fundusz Resource Partners.

Centrum Medyczne Mavit działa od prawie 20 lat. Prowadzi  szpital okulistyczny i ośrodek diagnostyczny w Warszawie oraz szpital specjalistyczny w Katowicach, oferujący świadczenia medyczne w zakresie okulistyki, chirurgii szczękowo-twarzowej i laryngologii. Oferta placówek obejmuje szeroki zakres usług okulistycznych, od diagnostyki po zabiegi operacyjne w zakresie leczenia zaćmy, laserowej korekcji wzroku, jaskry i AMD. Spółka zatrudnia ponad 100 lekarzy i prawie 200 osób personelu wpierającego. Pacjenci mogą skorzystać ze świadczeń zarówno komercyjnie, jak i w ramach kontraktu z NFZ.

Lux Med inwestuje w usługi szpitalne już od kilku lat. Dwa lata temu Grupa otworzyła nowoczesny szpital onkologiczny Magodent na warszawskim Żoliborzu. Rozwija też ofertę w zakresie ortopedii i medycyny sportowej w ramach działalności szpitala Carolina Medical Center, a także świadczy zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej, ginekologicznej, urologicznej oraz chirurgii plastycznej w Szpitalu Lux Med Puławska.

Obecnie Grupa Lux Med jest właścicielem dziewięciu specjalistycznych szpitali, działających na terenie Warszawy, Katowic, Łodzi i Bełchatowa.

Czytaj także: Grupa Lux Med partnerem panelu na Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy>>>

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 100 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 230 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.