Centrum Medyczne Mavit: najnowsza metoda laserowej korekcji wad wzroku

0
837


Centrum Medyczne Mavit wprowadziło do oferty swoich usług najnowszą metodę laserowej korekcji wad wzroku EBK-LASIK. Zabieg ten, podobnie jak każdy zabieg laserowej korekcji wady wzroku, jest zabiegiem komercyjnym. Jego cena wynosi 3100 zł na jedno oko.

Metoda EBK-LASIK polega na zastosowaniu opatentowanego multi ostrza Epi Clear™ firmy ORCA Surgical, który jest pierwszym, dynamicznym epikeratomem umożliwiającym bezpieczne usunięcie nabłonka rogówki poprzez jego delikatne „zamiecenie”. Narzędzie Epi Clear™ usuwa nabłonek rogówki, zbierając jednocześnie jego usunięte komórki do specjalnie przeznaczonej do tego końcówki w kształcie misy. Pozostawia w ten sposób idealnie czystą powierzchnię rogówki, gotową do działania posiadanego przez nas lasera excimerowego MEL-80.

Metoda EBK-LASIK pozostawia w nienaruszonym stanie warstwę Bowmana, co wpływa na szybki wzrost peryferyjnego nabłonka. Pozwala to na skrócenie czasu rekonwalescencji oraz zmniejszenie dolegliwości pooperacyjnych.
Zalety tej metody to krótkie działanie epikeratomu, który usuwa całkowicie nabłonek w ciągu zaledwie ośmiu sekund, precyzja – narzędzie pozostawia gładką tkankę bez pozostałości komórek oraz krótki czas rekonwalescencji, ponieważ minimalna ingerencja epikeratomu pozwala tkance na szybkie, całkowite wygojenie, nie pozostawiając blizn.

Centrum Medyczne Mavit prowadzi w Warszawie szpital i ośrodek okulistyczny oraz Szpital Specjalistyczny w Katowicach, który oferuje usługi diagnostyczne oraz operacyjne z zakresu laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej i okulistyki. 

Mavit oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt Centrum na rok 2013 zawarty z mazowieckim oddziałem NFZ ma wartość 10 481 592,50 zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie okulistyki, na które przeznczone jest 9 419 540 zł, oraz ambulatoryjną opiekę specjalistyczną. Kontrakt zawarty ze śląskim oddziałem NFZ na rok 2013 wynosi 15 641 146,90 zł. Kontrakt dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie okulistyki, otolaryngologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. Na ten cel przeznaczone jest 15 182 530,90 zł. Poza tym kontrakt finansuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.