Centrum Medyczne UW realizuje program zdrowotny

0
939


Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego realizuje program „Zdrowy Uczeń:, finansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Program dotyczy higieny, odżywiania a także profilaktyki chorób.

Program jest realizowany w roku 2016 w warszawskich dzielnicach: Wola, Śródmieście, Mokotów i Praga. Obejmuje zagadnienia związane z higieną i jej wpływem na zdrowie fizyczne i psychiczne (w tym aktywność fizyczna jako ważny element higieny), dotyczące zdrowego i racjonalnego odżywiania, a także czynniki wpływające na niewłaściwe odżywianie. W ramach programu omawiane są zagadnienia pierwszej pomocy i unikania zagrożeń oraz wczesnego wykrywania chorób nowotworowych a także profilaktyka chorób układu krążenia.

Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego to spółka z o.o., w której udziały posiada Uniwersytet Medyczny w Warszawie. Działa od 2001 roku. Oferuje podstawową opiekę zdrowotną oraz komercyjne badania specjalistyczne dla pacjentów indywidualnych oraz firm. W ofercie placówki znajduje się opieka internistyczna i pielęgniarska, nocna i świąteczna wyjazdowa pomoc lekarska i pielęgniarska, nocna i świąteczna ambulatoryjna opieka lekarska i pielęgniarska, transport sanitarny, konsultacje specjalistyczne, badania diagnostyczne i laboratoryjne, zabiegi rehabilitacyjne, badania dla kierowców, szczepienia ochronne, medycyna pracy i zabiegi chirurgiczne. Centrum posiada pracownię rezonansu magnetycznego, pracownię EMG, USG, ENG, testów wysiłkowych, a także diagnostyki RTG.

Centrum oferuje usługi komercyjne oraz finansowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kontrakt placówki zawarty z NFZ na rok 2016 ma wartość 11,5 mln zł. Środki te przeznaczone są na finansowanie usług w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz na leczenie stomatologiczne. W ramach NFZ finansowana jest także podstawowa opieka zdrowotna.

Centrum mieści się w budynku kompleksu Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego przy ulicy Banacha w Warszawie. Od początku roku 2013 prowadzi także oddział stomatologiczny, który mieści się przy ulicy Emilii Plater 21.