Centrum Pulmunologii i Alergologii zmienia nazwę

0
926

Od lipca 2013 roku Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu S.A. zmienia nazwę na  Centrum Medyczne Karpacz. Nowa nazwa ma być nazwą uniwersalną, pod którą będą  mogły funkcjonować różne specjalizacje. Ma też być łatwa do zapamiętania i skojarzenia bogatego doświadczenia z nowoczesnym i holistycznym podejściem do pacjenta.

Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu S.A., które  posiada 65 lat doświadczenia w pulmonologii i alergologii, od wielu lat jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym mukowiscydozę u dzieci i pacjentów dorosłych. Jednocześnie jednak w ciągu ostatnich kilku lat dynamicznie rozwija także inne specjalizacje, takie jak: rehabilitacja pulmonologiczna, kardiologiczna i ogólnoustrojowa, okulistyka. Posiada także nowoczesną pracownię diagnostyki endoskopowej. 

Centrum prowadzi oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne, zakład rehabilitacji, pracownie diagnostyczne i laboratoryjne oraz trzy przychodnie POZ  – w Karpaczu, w Szklarskiej Porębie i w Jeleniej Górze na osiedlu Orle. W ramach Centrum działa wiele specjalistycznych poradni, zarówno w Karpaczu, jak i w Centrum Medycznym Medicta w Jeleniej Górze. Od września 2012 roku Centrum prowadzi Dom Seniora.

Szpital prowadzi badania naukowe oraz, prace badawczo-rozwojowe i realizuje zadania dydaktyczne w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz promocją zdrowia, organizuje szkolenia. Centrum świadczy zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2013 ma wartość 17 245 230,36 zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego oraz rehabilitacji leczniczej.

Centrum stale się rozwija i poszerza zakres swojej działalności, zarówno jeśli chodzi o specjalizacje medyczne, jak i lokalizacje. Wiele osób  nie ma świadomości, że w Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu S.A. można wykonać kolonoskopię, czy zoperować zaćmę. Niewiele osób kojarzy też poradnie specjalistyczne zlokalizowane w Centrum Medycznym Medicta w Jeleniej Górze z karpaczańskim Centrum. Stało się jasne, że obecna nazwa firmy przestała w pełni oddawać zakres świadczonych usług, stąd decyzja o jej zmianie.