Centrum Radioterapii Amethyst organizuje spotkania dla pacjentów

0
969

Centrum Radioterapii Amethyst, działające przy krakowskim szpitalu im. Rydygiera, organizuje spotkania edukacyjne dla pacjentów. Kolejne spotkania, zapowiadane na koniec stycznia 2016 będą dotyczyły odżywiania oraz dbania o wygląd podczas terapii onkologicznej.

Pierwsze ze spotkań, które odbędzie się 26 stycznia 2016, będzie dotyczyło właściwej diety podczas leczenia onkologicznego. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jaka jest rola diety w profilaktyce chorób nowotworowych, jak można zmniejszyć nasilenie występowania objawów ubocznych leczenia i jak zapobiegać wyniszczeniu nowotworowemu. Kolejne spotkanie – 28 stycznia 2016 będzie dotyczyło pielęgnacji i dbaniu o siebie i będzie skierowane do kobiet.

W Centrum Radioterapii Amethyst systematycznie rośnie liczba pacjentów poddawanych radioterapii – w 2015 roku w każdym kwartale przechodziło ją średnio 457 pacjentów, podczas gdy w ostatnim kwartale 2014 roku było to 398 osób. W trzech kwartałach 2015 roku radioterapię przeszły 1372 osoby, podczas gdy w całym 2014 roku było ich 1050. W sierpniu 2015 Centrum wprowadziło do swojej oferty konsultacje dietetyka.

Centrum Radioterapii Amethyst  prowadzone jest przez holding medyczny R.T.C. Radiotherapeutic Center. Sieć Amethyst  działa w Polsce, Rumunii i Niemczech.

W Polsce R.T.C. działa poprzez Radiology Therapeutic Center Poland (RTCP), spółkę celową powołaną do realizacji inwestycji w Krakowie i Przemyślu – w Krakowie we współpracy ze Szpitalem Wojewódzkim im. L. Rydygiera, w Przemyślu z Wojewódzkim Szpitalem im. Św. Ojca Pio. Z tej drugiej z inwestycji jednak spółka zrezygnowała.