Centrum Sorno stara się o kontrakt z NFZ

0
1376


Centrum Medyczno Rehabilitacyjne Sorno, prowadzące placówki w Starych Babicach i  Mościskach, stara się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną. Obecnie ze środków NFZ finansowane są tylko konsultacje w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Wszystkie pozostałe usługi są komercyjne. Jednak pacjentom zapisanym do poradni podstawowej opieki zdrowotnej Sorno oferuje program lojalnościowy, w ramach którego mają oni bezpłatny dostęp do sześciu specjalistów, korzystają też z bezpłatnej fizykoterapii. Centrum stara się już od pewnego czasu o finansowanie ze środków publicznych.

– Wystąpiliśmy do NFZ o kontrakt na 6 specjalności – mówi Marcin Palczak, menedżer Centrum. – Decyzja w tej sprawie ma być podjęta 15 czerwca.
Sorno prowadzi dwie placówki. Centrum w Starych Babicach, otwarte w roku 2010, oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje lekarskie w kilkunastu specjalnościach (m.in., alergologia, rehabilitacja, neurologia, laryngologia, ginekologia, kardiologia, endokrynologia, okulistyka, chirurgia, dietetyka). Jako punkt partnerski sieci laboratoriów medycznych Diagnostyka oferuje także pełen zakres badań laboratoryjnych. Wykonywane są tutaj badania USG, wkrótce dostępne będą biopsje. Centrum działa w budynku dzierżawionym od gminy.

W Mościskach, koło Grodziska Mazowieckiego działa Specjalistyczny Ośrodek Rehabilitacji Neuro-Ortopedycznej Sorno. Placówka specjalizuje się w terapii osób ze schorzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi. Została wybudowana od podstaw przez Sorno, działa od 2004 roku. Właścicielem Sorno jest Edyta Stankiewicz.