Centrum Terapii Dialog: porady psychiatrów także online

0
272

Centrum Terapii Dialog z Warszawy udostępniło swoim pacjentom możliwość odbywania zdalnych konsultacji nie tylko z psychologiem, ale także z psychiatrą. Z usług online korzysta ponad 60 procent pacjentów.

Pacjenci Centrum mają oprócz tradycyjnej wizyty w placówce możliwość odbycia konsultacji online lub telefonicznie.

Konsultacje on-line u psychologów Centrum oferowało już od kilkunastu miesięcy, natomiast wizyty on-line u lekarzy psychiatrów dostępne są od 12 marca 2020 roku.

– Obserwujemy ogromne nasilenie objawów lękowych, łącznie z napadami paniki, stanów depresyjnych, myśli rezygnacyjnych i, w obliczu poczucia niepewności (a często katastroficznych przekazów medialnych) dotyczących przyszłości – myśli samobójczych – informuje Michał Feldman, lekarz specjalista psychiatra z NZOZ Centrum Terapii Dialog. – Mierzymy się również z zamknięciem wielu publicznych poradni zdrowia psychicznego w całej Polsce i znacznym utrudnieniem dostępu do lekarzy psychiatrów i psychologów – dodaje.

Do wizyt on-line wykorzystywane jest dedykowane, specjalnie stworzone narzędzie przy portalu pacjenta, które obecnie jest wdrażane, lub ogólnodostępny Skype.

Konsultacja on-line przebiega podobnie jak tradycyjna. Psycholog przez internet przeprowadza z pacjentem wywiad, by poznać jego problem oraz opracować plan spotkań. W zależności od sytuacji, zgłaszanych problemów i stanu psychicznego pacjenta proponowana pomoc może mieć charakter doraźny (jednorazowa porada w sytuacji kryzysowej) lub stały (regularne konsultacje przez internet, psychoterapia online lub spotkania bezpośrednio w gabinecie).

Lekarz psychiatra natomiast, w trakcie wizyty on-line i konsultacji telefonicznej może wystawić e-receptę oraz e-zwolnienie. Koszt wizyty jest zgodny z cennikiem placówki.

Czytaj także: Bierzemy odpowiedzialność za zdrowie pacjentów>>>

Centrum Terapii Dialog to specjalistyczna przychodnia psychiatryczno-psychologiczna, w której pracuje ponad dwustu specjalistów – lekarzy psychiatrów, neurologów,  psychologów-psychoterapeutów i seksuologów.

Oferuje konsultacje lekarzy psychiatrów i neurologów dla dorosłych, dzieci i młodzieży, psychoterapię indywidualną dla dorosłych, dzieci i młodzieży, rodzinną, dla par oraz grupową, diagnostykę psychologiczną, treningi relaksacyjne i warsztaty tematyczne.

Dialog prowadzi w Warszawie siedem placówek, które zlokalizowane są  w Śródmieściu (przy ulicy Słomińskiego), na Woli (przy ulicy Górczewskiej), na Ursynowie (przy ulicy Stryjeńskiej), na Mokotowie (przy ulicach – Pejzażowej, Domaniewskiej i Konduktorskiej) oraz na Gocławiu (przy ulicy Bora-Komorowskiego).

Placówki prowadzi Centrum Terapii Dialog sp. z o.o. spółka jawna, której wspólnikami są: Anna Nowak i Michał Feldman, lekarze psychiatrzy.