Centrum z Otwocka w najnowszym numerze FieldStrength

0
794

Europejskiej Centrum Medyczne z Otwocka zaprezentowane zostało w artykule opublikowanym w najnowszym wydaniu czasopisma FieldStrength. Artykuł być poświecony diagnostyce rezonansem magnetycznym prowadzonej  w Centrum. Było to pierwsze doniesienie z Polski w historii tego wydawnictwa.

FieldStrength to prestiżowe czasopismo pokazujące topowe tematy. Przedstawienie działalności zespołu Europejskiego Centrum Zdrowia Otwock jest dla tej placówki prawdziwym osiągnięciem.

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock, Szpital im. Fryderyka Chopina to nowoczesne centrum medyczne, w skład którego wchodzi specjalistyczny szpital o rozszerzonym profilu onkologiczno-kardiologicznym, Centrum Kształcenia Komplementarnego oraz Centrum Medycyny Doświadczalnej. Na terenie ECZ powstaje także ośrodek radioterapii.

W Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocka będzie też działać wschodnioeuropejski oddział Towarzystwa Kardioonkologicznego. ECZ zaproponowało Ministerstwu Zdrowia i NFZ wprowadzenie programu pilotażowego w celu oszacowania korzyści ekonomicznych wynikających z wprowadzenia standardów kadrioonkologicznych.