Centrum Zdrowia Tuchów: nowa poradnia

0
1006


Centrum Zdrowia Tuchów uruchomiło nową poradnię laktacyjną. Placówka na razie działa na zasadach komercyjnych. Centrum będzie się starać o kontrakt na jej usługi od roku 2015. Nowa poradnia działa przy Szkole Rodzenia, zlokalizowanej w budynku Centrum Rehabilitacji, w Tuchowie przy ulicy Mickiewicza 36.

Certyfikowany doradca laktacyjny pracujący w nowej poradni prócz teoretycznego i praktycznego przygotowania do karmienia piersią proponuje też pomoc w przystawianiu dziecka do piersi wraz z oceną efektywności ssania.

Do poradni można też się zgłaszać w celu rozwiązania problemów laktacyjnych polegających np. na zastoju, niedoborze lub nawale  pokarmu. Można się tu także dowiedzieć więcej  o sposobach odciągania i przechowywania pokarmu oraz o doborze odpowiednich akcesoriów. Placówka oferuje ponadto wsparcie i wyjaśnienie wątpliwości związanych z żywieniem, a także opieką nad dzieckiem.

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi poradnie specjalistyczne oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia. Posiada także Centrum Rehabilitacji oraz Centrum Psychoterapii. Prowadzi  placówki w Wierzchosławicach, Biadolinach Radłowskich, Bruśniku, Ciężkowicach, Jastrzębiej, Jodłowce Tuchowskiej, Wojniczu, Szerzynach, Siemiechowie i Gromniku. Podstawową opieką zdrowotną placówka otacza blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt zawarty na rok 2014 ma wartość 19 837 832,16 zł i przeznaczony jest na leczenie szpitalne (prawie 12 mln zł), ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (prawie 5 mln zł), rehabilitację leczniczą, leczenie stomatologiczne i opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień.

Centrum powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Centrum prowadzi spółka pracownicza.