Centrum Zdrowia Tuchów organizatorem akcji zdrowotnej

0
801


Centrum Zdrowia Tuchów będzie organizatorem kolejnej imprezy kulturalnej. W maju 2013 roku odbędzie się festiwal 3MAJ SIĘ ZDRÓW. Wydarzenie połączy edukację i profilaktykę zdrowotną z atrakcjami pikniku rodzinnego.

Specjaliści dietetycy wyposażeni w analizator składu ciała udzielać będą rad w zakresie żywienia, bezpłatnych konsultacji udzielą także lekarze Centrum. W programie znalazł się także blok edukacji zdrowotnej dla najmłodszych, pokazy pierwszej pomocy, na mobilnych stanowiskach można będzie także wykonać podstawowe badania medyczne.

Impreza już od ubiegłego roku towarzyszy Pucharowym Zawodom Wspinaczkowym, rozgrywanym na tuchowskim rynku. Udział wezmą renomowani zawodnicy, łącznie ze zdobywczynią Pucharu Świata Edytą Ropek – ambasadorem marki Centrum Zdrowia Tuchów. Impreza odbędzie się od 2 do 4 maja, w Tarnowie, Tuchowie i Ciężkowicach.

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi szpital, Centrum Rehabilitacji oraz poradnie specjalistyczne. W roku 2012 uruchomiono tutaj Centrum Psychoterapii. Podstawową opieką zdrowotną placówka otacza blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu.

Centrum Zdrowia Tuchów powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Placówkę prowadzi spółka pracownicza, która w roku 2012 zakupiła budynek szpitala od samorządu powiatowego.