Centrum Zdrowia Tuchów otwiera dom opieki w grudniu 2016

0
727

Trwa przyjmowanie zapisów do dziennego domu opieki medycznej w Wierzchosławicach, który będzie prowadzony przez Centrum Zdrowia Tuchów. Placówka rozpocznie działalność w grudniu 2016 roku.

Dom jest uruchamiany w ramach realizacji projektu „Twoja droga do zdrowia” . Placówka jest przeznaczona dla osób niesamodzielnych, głównie w wieku powyżej 65 lat, które w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy korzystały z hospitalizacji. Skierowanie do niej wypisuje lekarz POZ lub lekarz, który udzielał świadczeń w szpitalu, jeśli pacjent trafia do DDOM bezpośrednio po leczeniu szpitalnym.

Zakwalifikowani pacjenci będą mogli korzystać ze świadczeń Domu w okresie od 30 do 120 dni roboczych. Placówka będzie działać od poniedziałku do piątku godzinach od 7 do 17. 

Prócz zabiegów rehabilitacyjnych i posiłków w DDOM pacjenci  będą mieli także dostęp do specjalistycznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. Najważniejszym zadaniem  placówki jest rehabilitacja lecznicza osoby niesamodzielnej w celu poprawy sprawności i zdolności do funkcjonowania w środowisku. Bardzo ważna jest także kontynuacja leczenia i realizacja zabiegów pielęgnacyjno-opiekuńczych.  Wszystkie  świadczenia są bezpłatne.

Projekt  „Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach – Twoja droga do Zdrowia”  jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego,  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój na zlecenie Ministerstwa Zdrowia.

Wartość projektu wynosi 1 072 516,50 zł, z czego wkład funduszy europejskich to 999 934,66 zł.

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi w Tuchowie zespół poradni specjalistycznych oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia. Posiada także Centrum Rehabilitacji oraz Ośrodek Psychoterapii. Prowadzi  placówki w Biadolinach Radłowskich, Bruśniku, Ciężkowicach, Gromniku, Jastrzębi, Jodłowce Tuchowskiej, Siemiechowie, Szerzynach, Wierzchosławicach i Wojniczu. Podstawową opieką zdrowotną placówka obejmuje blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu.

Centrum prowadzi także oddziały: neonatologiczny i położniczy oraz ZOL w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Centrum Zdrowia Tuchów jest prowadzone przez spółkę pracowniczą.