Centrum Zdrowia Tuchów otwiera Ośrodek Rehabilitacji Dziennej

0
768


Centrum Zdrowia Tuchów planuje otwarcie w czerwcu 2013 roku Ośrodka Rehabilitacji Dziennej. Placówka będzie działać w Ośrodku Zdrowia w Wierzchosławicach. Będzie oferowała usługi finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ośrodek będzie realizować świadczenia, o które pacjenci poradni pytali najczęściej w ankietach satysfakcji. Zabiegi kompleksowej rehabilitacji będą wykonywane z uwzględnieniem wskazań ortopedycznych, neurologicznych, reumatologicznych, a nawet  onkologicznych. Ośrodek zaoferuje pacjentom nie mniej niż pięć zabiegów dziennie, między innymi z zakresu magnetoterapii, krioterapii, laseroterapii, elektroterapii a także masaży wirowych rąk i nóg. Cykl leczenia potrwa od trzech do sześciu tygodni. Placówka przygotowała także refundowane świadczenia towarzyszące. W zależności od potrzeb mogą to być zajęcia z terapeutą zajęciowym lub psychologiem. Wszyscy będą leczeni pod stałym nadzorem lekarza rehabilitanta i poddawani konsultacji lekarza specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu .

– Atutem naszego zespołu jest to, że wciąż uczestniczymy w kursach i szkoleniach w zakresie nowoczesnych metod rehabilitacji np. PNF czyli fizjoterapii dedykowanej przywracaniu utraconej  funkcji czy metody McKenziego, polegającej na leczeniu schorzeń kręgosłupa – mówi szefowa rehabilitacji Centrum Zdrowia Tuchów Agata Ryś.

Prócz medyków ze specjalistycznych oddziałów skierowanie do Ośrodka może wydać lekarz poradni np. rehabilitacyjnej czy urazowo-ortopedycznej, natomiast kiedy dochodzi do zaostrzenia schorzeń przewlekłych, także lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Osoby, które nie dostaną skierowania jeszcze do końca czerwca 2013 roku mogą liczyć na promocyjne ceny zabiegów komercyjnych.

– Zadbaliśmy również o estetyczną stronę naszego Ośrodka. W trosce o samopoczucie pacjentów przygotowaliśmy salę do wypoczynku pomiędzy zabiegami, gdzie można odpocząć czy wypić herbatę. Dlatego do Ośrodka prócz sportowego stroju i ręcznika warto zabrać także właśnie kubek i herbatę, a nawet ulubioną muzykę –  dodaje Agata Ryś.

Centrum Zdrowia Tuchów przejęło Ośrodek Zdrowia od samorządu Wierzchosławic w marcu 2013 roku. Zmiany w sposobie rejestracji spowodowały, że przed gabinetami nie ma kolejek. W placówce zatrudnione zostały nowi specjaliści, na przykład lekarz rodzinny, specjalista chorób wewnętrznych z doświadczeniem w pracy kardiologicznej, co jest istotne dla populacji pacjentów w podeszłym wieku. Inne zmiany w Wierzchosławicach polegają na ograniczeniu dokumentacji papierowej, poprzez informatyzację części procedur. Z pomocy lekarzy pierwszego kontaktu w tamtejszym Ośrodku Zdrowia korzysta prawie 5300 pacjentów.

Centrum Zdrowia Tuchów powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej, publicznego szpitala w Tuchowie. Centrum prowadzi spółka pracownicza.