Centrum Zdrowia Tuchów poprawia pozycję w złotej setce

0
868

Terytorialny rozwój spółki i zyskiwanie nowych kompetencji towarzyszy poprawie pozycji Centrum Zdrowia Tuchów w rankingu Centrum Monitorowania Jakości. Placówka, prowadzona przez spółkę pracowniczą,  awansowała w tegorocznym zestawieniu 100 najlepszych szpitali kraju o dziesięć pozycji.

Po raz drugi Centrum Zdrowia Tuchów znalazło się w grupie najlepszych szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych. To głównie zasługa zdobycia maksymalnej liczby punktów w zakresie dwóch ocenianych kryteriów, bardzo istotnych dla pacjentów. Chodzi o jakość usług i analizę zdarzeń oraz skarg. W stosunku do roku 2014 wzrosła także punktacja za obszar zarządzania. W rezultacie Centrum Zdrowia Tuchów zajmuje obecnie siódme miejsce w Małopolsce i drugie wśród placówek prywatnych na terenie województwa.   

Ranking opublikowany w Rzeczpospolitej przygotowało Centrum Monitorowania Jakości w Służbie Zdrowia. Znalazły się w nim głównie lecznice, które stawiają na szkolenie personelu, inwestycje w nowoczesny sprzęt i zdobywanie certyfikatów jakości.  Inwestowanie w sprzęt jest – w przypadku Centrum Zdrowia Tuchów – związane z rozwojem spółki. W maju 2015 roku powstało Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska, które przejęło prowadzenie świadczeń w tamtejszym Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym. Było to związane z inwestycjami w modernizację placówki. Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska poszerzyło następnie swoje kompetencje o prowadzenie dwóch kolejnych oddziałów i dwóch poradni Szpitala Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. W rezultacie szybko został wyremontowany trakt porodowy, na który zakupiono nowe wyposażenie. Znacznie poprawiły się także warunki dla pacjentek na oddziale ginekologiczno-położniczym, gdzie przebudowano część hotelową, dostosowując ją do standardów sprawdzonych w Tuchowie. Obecnie trwają prace modernizacyjne na oddziale noworodków. Jednocześnie wciąż prowadzone są szkolenia personelu, głównie w zakresie standardów opieki okołoporodowej.    

Centrum prowadzi w Tuchowie zespół poradni specjalistycznych oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia. Posiada także Centrum Rehabilitacji oraz Ośrodek Psychoterapii. Prowadzi  placówki w Biadolinach Radłowskich, Bruśniku, Ciężkowicach, Gromniku, Jastrzębi, Jodłowce Tuchowskiej, Siemiechowie, Szerzynach, Wierzchosławicach i Wojniczu. Podstawową opieką zdrowotną placówka obejmuje blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu. Centrum Zdrowia Tuchów jest prowadzone przez spółkę pracowniczą.