Centrum Zdrowia Tuchów rozwija stomatologię

0
453

Centrum Zdrowia Tuchów uruchamia nową poradnię stomatologiczną w Olszynach (wieś w powiecie tarnowskim). Placówka będzie działać od 26 marca 2018 roku. Na razie będzie oferować świadczenia komercyjne, ale wystąpiła do Narodowego Funduszu Zdrowia o przyznanie kontraktu.

Rozstrzygnięcie dotyczące finansowania świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia ma zapaść 18 maja 2018.

Uruchomienie poradni to efekt zaangażowania świadczeniodawcy, ale także władz samorządowych.  Koszty remontu związanego z adaptacją pomieszczeń poniosły bowiem władze gminy Rzepiennik Strzyżewski. Centrum Zdrowia Tuchów wzięło na siebie wyposażenie poradni w nowoczesny sprzęt i narzędzia. Budynek został także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla pacjentów z ograniczeniami ruchowymi powstał  specjalnie zaprojektowany węzeł sanitarny.

Wśród dostępnych w placówce świadczeń będzie stomatologia zachowawcza, protetyka czy usuwanie zębów w znieczuleniu miejscowym.

Poradnia jest także przygotowana do leczenia dzieci i młodzieży, a gabinet zyskał formę przyjazną dla najmłodszych. Przewidziano tam możliwość przeprowadzenia zajęć nauki higieny jamy ustnej.

Centrum Zdrowia Tuchów, działające w gminie wiejsko-miejskiej Tuchów, w powiecie tarnowskim, prowadzi zespół poradni specjalistycznych oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia a także dział rehabilitacji.

Centrum prowadzi także oddziały: neonatologiczny i położniczy oraz ZOL w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Centrum nie znalazło się na liście placówek zakwalifikowanych do sieci szpitali. Placówkę prowadzi spółka pracownicza.