Centrum Zdrowia Tuchów stawia na badania kliniczne

0
1277

Poradnia chorób metabolicznych Centrum Zdrowia Tuchów znajdująca się w Centrum Zdrowia Wierzchosławice rozszerza zakres prowadzonych badań klinicznych. Dotychczas skupiała się na programach z zakresu diabetologii i kardiologii. Teraz liczba wskazań znacznie się rozszerzyła.

Zarząd Centrum wychodzi z założenia, że warto zainteresować się badaniami klinicznymi, ponieważ stwarzają pacjentom szansę na skorzystanie z innowacyjnych leków oraz wykorzystanie nowoczesnych form terapii. Są to specjalne programy badań nad lekami, prowadzone z udziałem pacjentów,  które mają na celu określenie, czy nowy lek lub dana forma terapii jest bezpieczna oraz skuteczna. Udział w badaniu klinicznym jest dobrowolny, a pacjenci są kwalifikowani pod kątem spełniania określonych warunków.

W placówce w Wierzchosławicach od kilku lat prowadzone były programy lekowe, głównie dla chorych z cukrzycą, zaburzeniami metabolicznymi oraz dolegliwościami ze strony układu sercowo-naczyniowego. 

W najbliższych miesiącach planowane jest rozpoczęcie badań klinicznych w takich dziedzinach terapeutycznych jak dermatologia (na przykład łuszczyca, AZS), reumatologia (na przykład toczeń), choroby wewnętrzne (osteoporoza, hipercholesterolemia), gastroenterologia (na przykład choroba Crohna), pulmonologia i ortopedia.

Wszystkie świadczenia oferowane w ramach badań klinicznych, zaczynając od specjalistycznej diagnostyki, a kończąc na lekach są bezpłatne. Chorzy mogą także liczyć na zwrot kosztów dojazdów.

Centrum Zdrowia Tuchów, działające w gminie wiejsko-miejskiej Tuchów, w powiecie tarnowskim, prowadzi zespół poradni specjalistycznych oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia a także dział rehabilitacji.

Centrum prowadzi także oddziały: neonatologiczny i położniczy oraz ZOL w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Centrum nie znalazło się na liście placówek zakwalifikowanych do sieci szpitali. Placówkę prowadzi spółka pracownicza.