Centrum Zdrowia Tuchów: wirtualna Akademia Zdrowia

0
917

Centrum Zdrowia Tuchów rozpoczęło działania edukacyjne dla pacjentów pod nazwą Akademia Zdrowia CZT. W ramach Akademii na stronie Centrum publikowane są rozmowy ze specjalistami poświęcone zapobieganiu chorobom oraz pomocy w ich leczeniu.

– Postanowiliśmy nie czekając na to, że pacjenci się zgłoszą się z dolegliwościami uczyć ich jak zapobiegać chorobom, jak zadbać o swoje zdrowie i skoncentrować się na szeroko rozumianej profilaktyce. Na tym również polega nasza misja. Mamy świadomość, że akademia nie zastąpi wizyty w gabinecie lekarskim, ale mamy nadzieję, że stanie się atrakcyjnym narzędziem podnoszącym poziom wiedzy pacjentów i ich ogólną świadomość, co do tego, jak  wiele mogą zrobić sami dla siebie – mówi prezes Centrum Tomasz Olszówka. 

W ramach działań edukacyjnych jako pierwsza na stronie Centrum opublikowana została rozmowa z profesorem Paulinem Moszczyńskim, wykładowcą Małopolskiej Szkoły Wyższej, uznanym autorytetem medycznym, promującym zdrowy tryb życia.  Temat rozmowy z profesorem dotyczy kaszlu i gorączki. Na liście kolejnych tematów spotkań znalazło się stosowanie antybiotyków i związane z tym zagrożenia. Profesor opowie również o stawianiu baniek i wskazaniach do stosowania tej metody. Nie zbraknie tematów dotyczących odżywiania. Kolejne rozmowy będą się pojawiać w Akademii Zdrowia co tydzień. 

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi szpital, poradnie specjalistyczne, Centrum Rehabilitacji oraz Centrum Psychoterapii. Z podstawowej opieki zdrowotnej oferowanej przez placówkę korzysta prawie 59 tysięcy pacjentów.

Centrum Zdrowia Tuchów powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Placówkę prowadzi spółka pracownicza, która w roku 2012 zakupiła budynek szpitala od samorządu powiatowego.